Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін зареєстрував у Раді проєкт щодо наближення законодавства України до законодавства ЄС у частині акцизного податку

Реклама

13 травня Кабінет Міністрів як суб'єкт законодавчої ініціативи зареєстрував у Верховній Раді проєкт Закону № 11256 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу в частині акцизного податку».

Тарас Мельничук, постійний представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді, повідомив, що передбачає зазначена законодавча ініціатива.

Законопроєкт має на меті приведення законодавства України у відповідність до норм законодавства ЄС задля виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, у частині наближення ставок акцизного податку до мінімального рівня, встановленого в ЄС. Законопроєкт розроблено на виконання статті 353 Угоди про асоціацію і додатка XXVIII до глави 4 «Оподаткування» розділу V «Економічне і галузеве співробітництво» Угоди про асоціацію.

Проектом Закону передбачено внести такі зміни до Податкового кодексу:

  • надати визначення терміна «проміжні продукти» відповідно до Директиви від 19.10.92 № 92/83/ЄЕС про гармонізацію структур акцизних зборів на спирт та алкогольні напої;

  • збільшити для проміжних продуктів розмір ставки акцизного податку з 8,42 до 12,23 гривні за 1 літр (на 3,81 гривні), тобто на рівні розміру чинної ставки на вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані);

  • встановити нові розміри ставок акцизного податку на пальне з огляду на їх мінімальний рівень, передбачений Директивою Ради № 2003/96/ЄС від 27.10.2003 про реструктуризацію системи Співтовариства щодо оподаткування енергопродуктів та електроенергії, які набиратимуть чинності з 01.01.2028. Зокрема, на основні види пального запропоновано встановити такі ставки акцизного податку: на бензини 359 євро за 1000 л, на газойлі (дизельне пальне) - 330 євро за 1000 л, на скраплений газ - 277 євро за 1000 літрів. Встановлено графік щорічного збільшення таких ставок з 01.07.2024 по 31.12.2027 включно (протягом чотирьох років) з огляду на загальну різницю між розмірами ставок, передбачених станом на 01.01.2028, та розмірами ставок акцизного податку на ці товари відповідно до чинних норм Податкового кодексу;

  • уточнити термін «середньозважена роздрібна ціна продажу сигарет», зокрема зазначити, що така ціна розрахована із суми загальної вартості всіх сигарет з урахуванням усіх податків, реалізованих виробниками на митній території України та ввезених імпортерами на митну територію України.

LIGA360 LEGAL SOLUTION допоможе кожному фахівцю, що потребує аналізу законодавства й пошуку НПА. Керівникам, юристам, бухгалтерам, кадровикам та іншим фахівцям. Замовте доступ за посиланням.

Читайте також:

ЄС остаточно схвалив продовження "торговельного безвізу" для України: що це означає?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини