Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Міжнародний Реєстр збитків оголосив про початок прийому заяв

Реклама

2 квітня, в Гаазі (Нідерланди), в рамках міністерської конференції «Відновлення справедливості для України» в присутності Генерального секретаря Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич, керівників міжнародних організацій, міністрів та високопосадовців з понад 60 держав, оголошено про технічний запуск міжнародного Реєстру збитків та початок прийому заяв постраждалих від збройної агресії російської федерації. Про це повідомила пресслужба Мін'юсту.

Реєстр буде відкриватися поступово, прийом заяв почнеться для фізичних осіб Категорії А3. 

A3: «Позови, пов'язані з втратою власності, доходу або засобів до існування», а саме:

A3.1 «Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна».

"Загалом міжнародний Реєстр буде приймати заяви від постраждалих фізичних, юридичних осіб, держави Україна по 40 Категоріях. Категорії заяв включають: втрату життя, катування та сексуальне насильство, а також тілесні ушкодження, примусове переміщення та примусове переселення осіб, втрату майна та доходу, інші форми економічних збитків, пошкодження критичної інфраструктури та інших державних об'єктів, збитки, завдані історико-культурній спадщині, збитки навколишньому середовищу та інші категорії, визначені Радою Реєстру", - йдеться в повідомленні.

Кожна Категорія має затверджену Статутом Реєстру форму претензії. 

Заяви подаються до RD4U (Реєстр збитків для України) через українську цифрову систему "Дія" - мобільний додаток та веб-портал. Зазначається, що це дозволяє Реєстру забезпечити простий, доступний та безпечний спосіб подання заяв. Крім того, інтеграція "Дії" в розгалужену інфраструктуру цифрових послуг та державних реєстрів в Україні полегшить для заявників процес збору доказів, що будуть додаватись до заяв.

В міністерстві нагадали, що RD4U - це перша складова міжнародного компенсаційного механізму, розробку якого ініціювало Міністерство юстиції України ще у травні 2022 року разом з міжнародними партнерами. Компенсаційний механізм складатиметься з Реєстру збитків, компенсаційної комісії та компенсаційного фонду.

Правила подання, обробки та внесення Заяв: http://surl.li/rzlqc

Категорії заяв, що можуть бути внесені до реєстру: http://surl.li/rzlro

ФОРМА ЗАЯВИ Категорія Заяв А3.1 Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна: http://surl.li/rzogj

Принципи захисту персональних даних у роботі Реєстру збитків, завданих агресією російської федерації проти України: http://surl.li/rzluh

Докладніше про міжнародний Реєстр збитків на сайті.

Російський чи білоруський слід у контрагентів руйнує репутацію бізнесу. Система LIGA360 покаже, чи мають засновники, керівники чи бенефіціари компаній відношення до російської федерації чи республіки білорусь. Тепер відповідна позначка міститься у досьє компаній. Знай, з ким маєш справу.

Читайте також:

З 4 березня запрацював офіційний вебсайт міжнародного Реєстру збитків

Пробаційний нагляд за кримінальні правопорушення: що передбачено новим Законом?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини