В Україні успішно проведено перші збори акціонерів у електронному форматі через авторизовану Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку електронну систему.
Повністю супроводжував цей процес Центральний депозитарій, інформує пресслужба НКЦПФР.
Збори провела 20 березня 2024 року одна з компаній групи МХП. Ці збори стали першими проведеними в історії України електронними зборами акціонерів.
Електронні збори відкривають нові перспективи для ефективного управління та забезпечують прозорість у процесі прийняття рішень. Це важливий крок у розвитку корпоративного управління та зміцненні довіри акціонерів, зазначили в Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку.
«Тепер акціонери можуть брати активну участь у важливих рішеннях, користуючись передовими сучасними технологіями електронного голосування. Впровадження електронного голосування в Україні - це важливий, технологічний крок вперед та впевнений рух стандартів корпоративного управління як до європейських, так і до світових. Цей механізм проведення зборів зрозумілий іноземним інвесторам, що може зробити нашу економіку привабливішою для залучення коштів», - зазначив Голова НКЦПФР Руслан Магомедов.
«Діяльність НДУ орієнтована на впровадження технологічних сервісів, а також на реалізацію міжнародних практик в Україні, - розповів Голова Правління ПАТ «НДУ» Олексій Юдін. - Маючи успішний досвід впровадження послуг таких як дистанційні збори та збори власників облігацій, ми сфокусувалися на створенні технологічної платформи для проведення електронних зборів. У результаті більш ніж річної роботи команди НДУ було запроваджено нову систему Veleten, яка забезпечить практику електронного голосування в Україні і буде основою для інших послуг Центрального депозитарію».
За повідомленням Урядового порталу
Інформація працюватиме на вас - з рішенням LIGA360:Юрист. Здійснюйте legal research українського законодавства й судової практики, прогнозуйте результати судових справ, читайте експертну аналітику з "гарячих" тем. Замовте тестовий доступ за посиланням.
Читайте також:
Зміни в управлінні державними підприємствами
Закон щодо вдосконалення корпоративного управління: основні аспекти