Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Змінено Порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави

Реклама

Кабмін уніс зміни до постанови № 1340 «Про Порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним».

Відповідна постанова від 8 березня 2024 року № 260 набере чинності з дня опублікування.

Документ ухвалено з метою приведення у відповідність до вимог Закону № 3475-IX «Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо врегулювання окремих питань розпорядження іноземними товарами, транспортними засобами комерційного призначення, що перебувають на митній території України під митним контролем, а також такими, що незаконно ввезені на митну територію України», поінформував Тарас Мельничук, постійний представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді.

Дію Порядку поширено на речові докази (крім документів) вартістю до 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, які відповідно до кримінального процесуального законодавства передаються відповідними особами Нацполіції, СБУ, Державного бюро розслідувань, БЕБ, Національного антикорупційного бюро для реалізації, технологічної переробки або знищення.

Передбачено, що у разі передачі для реалізації вищевказаного майна, яке перебуває на митній території України під митним контролем та за яке не були сплачені митні платежі, до його вартості, визначеної на підставі звіту про його оцінку, включається сума митних платежів, що підлягали б сплаті при випуску такого майна у вільний обіг на митній території України.

Згідно з документом Держмитслужба не пізніше трьох робочих днів з дня отримання запиту від відповідного органу надає доручення митниці, що здійснює контроль за такими товарами, транспортними засобами комерційного призначення, здійснити розрахунок загальної суми митних платежів, які підлягають сплаті, з одночасним інформуванням зазначеного органу про таке доручення.

Відповідна митниця не пізніше 15 календарних днів, а для товарів, що швидко псуються або мають обмежений строк зберігання, - не пізніше п'яти календарних днів з дня отримання відповідного доручення надсилає до відповідного органу довідку про загальну суму митних платежів, що підлягали б сплаті при випуску таких товарів, транспортних засобів комерційного призначення у вільний обіг на митній території України.

До довідки вносяться такі відомості:

  • назва митниці, що склала довідку;

  • прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), посада осіб, які заповнили та підписали довідку;

  • номер і дата складення запиту відповідного органу;

  • найменування та стислий опис товарів, транспортних засобів комерційного призначення, зокрема кількість, одиниця виміру, код згідно з УКТ ЗЕД;

  • дані про нарахування митних платежів (база оподаткування, ставки та суми митних платежів, спосіб і особливості їх нарахування, офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Національним банком);

  • реквізити рахунків для перерахування сум митних платежів після реалізації товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

LIGA360 LEGAL SOLUTION - аналіз законодавства й практика правозастосування для кожного фахівця. Знайдіть нормативні документи, досліджуйте правові питання та звіряйтеся з експертами. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Читайте також:

Оренда нерухомості під час війни 2023: підсумки судової практики

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини