На засіданні 23 лютого Парламент проголосував у другому читанні за проєкт Закону № 9662 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства».
Документом, зокрема, запроваджується можливість участі платника податків у режимі відеоконференції під час розгляду матеріалів скарг або перевірок.
Голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зазначив, що до другого читання пропозиціями було урегульовано, зокрема:
- унормування питання встановлення податкових пільг щодо плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на територіях, щодо яких прийнято рішення про обов'язкову евакуацію населення (прийняття рішення сільських, селищних, міських рад, військових адміністрацій та військово-цивільних адміністрацій є обов'язковим);
- скасувати відповідальність за помилкове зазначення платником податків у платіжних документах неправильного бюджетного рахунку отримувача коштів (за умови своєчасної сплати);
- розширення випадків взаємодії платника податків з контролюючим органом у режимі відеоконференції (крім розгляду матеріалів скарг та перевірок на процедури взаємного узгодження);
- вирішити питання налагодження обміну інформацією між податковими органами та Центральним депозитарієм цінних паперів і депозитарними установами, уповноваженими обслуговувати рахунки власників часток товариств в обліковій системі часток товариств;
Плани-графіки перевірок органів держнагляду на 2024 рік - є у LIGA360. А ще ви знайдете довідкову інформацію та алгоритми дій, щоб максимально захистити свій бізнес. Спробуйте LIGA360 прямо сьогодні.
- скорочення термінів бюджетного відшкодування;
- осучаснити порядок залучення товарних бірж до продажу майна, що перебуває у податковій заставі;
- надати можливість врахування прохання платника податків про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій, реєстрації платником податку на додану вартість та єдиного податку не лише при державній реєстрації нової юридичної особи, але й під час подання заяви про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу;
- скасувати обмеження для платників мінімального податкового зобов'язання щодо строку для звернення про проведення звірки даних, який наразі становить лише тридцять днів з дня вручення ППР.
Крім того, Голова фракції "Слуга Народу", член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія зазначив, що прийнятий у цілому законопроєкт №9662 вносить зміни у Податковий кодекс України й дозволяє перекрити схеми нелегального обігу тютюнових виробів на ринку України.
Він пояснив, що ухвалений законопроєкт дозволяє на рівні виробників, які мають ліцензію, скоротити норми так званої бракованої продукції.
"У всьому світі у тютюнових компаній брак становить близько 2%, а у нас доходило до 15%. Зрозуміло, що це була якась схема, яка працювала багато років, але сьогодні ми її закрили. Сподіваюся, Президент якнайшвидше підпише законопроєкт і він набуде чинності", - наголосив народний депутат.
Хочеш отримати мільйони корисних документів, що аналізуються вмить? Спробуй LIGA360. Найповніша база українського законодавства й аналітики, алгоритми дій у робочих ситуаціях. А смарт-фільтри й зв?язки документів допоможуть отримати саме ту підбірку матеріалів, що вам потрібна. Спробуйте LIGA360 сьогодні, замовивши тестовий доступ.
Читайте також: