Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк актуалізував низку валютних обмежень: що передбачено

Реклама

Нацбанк пом'якшив низку валютних обмежень з метою приведення їх у відповідність до чинного законодавства.

Відповідна постанова Правління НБУ від 5 лютого 2024 року № 17 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18" набрала чинності з 7 лютого 2024 року.

По-перше, з 1 грудня 2023 року запроваджено новий порядок ввезення гуманітарної допомоги урядовою постановою від 5 вересня 2023 року № 953 "Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану" (зі змінами).

У зв'язку з цим Нацбанк уточнив підстави для коректного завершення банками валютного нагляду за дотриманням резидентами встановлених НБУ граничних строків розрахунків за операціями з імпорту продукції, що ввозиться в Україну як гуманітарна допомога з 1 грудня 2023 року.

По-друге, з 24 грудня 2023 року набрав чинності Закон № 3498-ІХ "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення державного регулювання ринків фінансових послуг". Ним, зокрема, внесені зміни до Закону "Про банки і банківську діяльність".

Для приведення нормативно-правових актів НБУ у відповідність до Закону № 3498-ІХ Національний банк надав тимчасову (до 31 грудня 2024 року) можливість безготівкового продажу (обміну) коштів клієнтів банків у російських/білоруських рублях, якщо зазначена операція здійснюється відповідно до вимог пункту 18 розділу VII Закону "Про банки і банківську діяльність".

Умови для здійснення таких операцій:

  • якщо банками-нерезидентами (крім банків-резидентів російської федерації та республіки білорусь та банків, до яких застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи відповідно до Закону "Про санкції"), в яких відкрито кореспондентські рахунки банків-резидентів у російських / білоруських рублях, в односторонньому порядку ухвалене рішення про конвертацію (обмін) російських / білоруських рублів на іншу валюту;

  • продаж (обмін) російських/білоруських рублів може бути здійснений за заявою клієнта банку один раз щодо кожного з видів валюти - російських рублів та білоруських рублів.

За повідомленням Національного банку

Всі джерела інформації для вашої роботи - в новому рішенні LIGA360 PRO. Доступ до найповнішої бази законодавства, судових рішень та інструментів перевірки контрагентів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Читайте також:

Звернення стягнення на частку боржника в статутному (складеному) капіталі

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини