Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З 26 січня діє постанова щодо організаційних засад функціонування Державного картографо-геодезичного фонду України

Реклама

26 січня набрала чинності урядова постанова від 19 січня 2024 року № 67 «Деякі питання функціонування Державного картографо-геодезичного фонду України», розроблена Держгеокадастром.

Постановою затверджено Порядок надходження, ведення обліку, зберігання та використання матеріалів Державного картографо-геодезичного фонду України, їх валідації, а також встановлено вимоги до оформлення електронного документа, що містить відомості про результати топографо-геодезичних і картографічних робіт в електронній (цифровій) формі.

У Держгеокадастрі пояснили, що прийняття документа забезпечить впровадження організаційних засад порядку функціонування Держкартгеофонду, сприятиме захисту держави, органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання та фізичних осіб від неякісної топографо-геодезичної і картографічної інформації та продукції, а також розвитку сучасного ринку топографо-геодезичних, картографічних і геоінформаційних послуг.

Відповідно до постанови функціонування Державного картографо-геодезичного фонду України передбачається у складі національної інфраструктури геопросторових даних та формування його на основі збирання, обробки, обліку топографо-геодезичних і картографічних матеріалів в електронній (цифровій) формі, отриманих у результаті виконання загальнодержавних топографо-геодезичних і картографічних робіт, а також спеціальних топографо-геодезичних і картографічних робіт, результати яких мають міжвідомче значення, для використання їх органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також фізичними та юридичними особами.

Нормативно-правовий акт розроблено на виконання вимог законів «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність», «Про національну інфраструктуру геопросторових даних».

Довідково: геоінформаційна система Державного картографо-геодезичного фонду України працює у режимі дослідної експлуатації. Для забезпечення користування геоінформаційною системою користувачі повинні пройти процедуру реєстрації та верифікації на порталі Держкартгеофонду.

За повідомленням Урядового порталу

Потрібно більше роз'яснень і аналітики щодо нормативного акта? Спробуйте Legal Solution. Воно допоможе швидко зорієнтуватися в складних правових питаннях та дізнатися, як саме застосовуються НПА у вашій галузі. Замовте рішення за посиланням.

Читайте також:

Розірвання договору оренди землі: юридичні поради

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини