Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні триває євроінтеграційна реформа щодо цивілізованого управління небезпечними відходами

Реклама

Кабінет Міністрів затвердив Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами.

Документ схвалено для продовження реалізації реформи, яка є частиною зобов'язань України на шляху до ЄС, поінформувало Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів.

Документ встановлює:

  • порядок отримання ліцензії підприємствами, які мають намір працювати з небезпечним відходами - здійснювати їх збір, зберігання, оброблення, видалення;

  • організаційні, кадрові та технологічні вимоги до таких підприємств та їх устаткування.

У Міндовкілля розповіли, що лише за офіційною статистикою до війни в Україні щороку утворювалося понад 500 тис. тонн небезпечних відходів. Місця складування таких відходів переважно не відповідали вимогам екологічної безпеки. Більшість з них або були заповнені на 90 % від проєктної потужності, або взагалі переповнені.

Окрема проблема - утилізація таких відходів лише на папері та демпінг цін на ринку. Це призводило до потрапляння відходів на звалища або у лісосмуги.

«Це та невидима загроза, про яку люди чують, але не бачать кожного дня. Водночас лише одна акумуляторна батарея, яка потрапляє у річку, наносить шкоди більше, ніж тисячі тонн відходів від промисловості. Реформа управління відходами, яка наразі запущена в Україні, встановлює цивілізовані правила і у цьому секторі», - роз'яснив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Тож відтепер, щоб мати право здійснювати операції з небезпечними відходами, підприємствам потрібно зробити два кроки:

1. Пройти передліцензійну перевірку. Такі перевірки проводитимуть за заявами суб'єктів господарювання працівники Міндовкілля (зокрема, безпосередньо на місці встановлюватимуть наявність та відповідність матеріально-технічної бази підприємства технологічним вимогам, правилам технічної експлуатації установок та техрегламентам).

Міністерство вже затвердило Порядок здійснення відповідних перевірок.

Тож суб'єкти господарювання можуть заходити на Інформаційну систему управління відходами на ЕкоСистемі та подавати заяви на проходження перевірки. У разі наявності особистого кабінету така дія займатиме декілька хвилин - система автоматично згенерує заяву із наявних у неї даних.

2. Подати документи для отримання ліцензії відповідно до затверджених Ліцензійних умов.

За повідомленням Урядового порталу

Legal Solution допоможе кожному фахівцю, що потребує аналізу законодавства й пошуку НПА. Керівникам, юристам, бухгалтерам, кадровикам та іншим фахівцям. Замовте доступ за посиланням.

Читайте також:

В Україні посилять вимоги до експлуатації полігонів та сміттєзвалищ: міністерство розробило документ

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини