Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ускладнення руху на кордоні з боку Польщі: бізнес може звернутись до ТПП за засвідченням форс-мажорних обставин

30 листопада 2023, 17:23
2215
0
Реклама

З 06 листопада 2023 р. відбулося ускладнення руху вантажного транспорту через страйки польських перевізників у напрямку пунктів пропуску «Ягодин-Дорохуськ», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Хребене» як на в'їзд до Польщі, так і на виїзд. Про це поідомила Державна прикордонна служба України та Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Київська Торгово-промислова палата нагадала, що страйк є форс-мажором.

"У разі якщо на виконання ваших зобов'язань вплинуло ускладнення руху на кордоні з боку Польщі, фахівці Київської торгово-промислової палати проводять консультації для суб'єктів господарювання та надає послуги з засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) за вищевказаними обставинами", - йдеться в повідомленні.

Заява та інші документи із засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) за посиланням.

Більше контактів є на сайті Київської ТПП.

Однак, важливо розуміти, що сам по собі факт існування форс-мажорної обставини (обставини непереборної сили) не звільняє автоматично від відповідальності за невиконання зобов'язань передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов'язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами.

Тобто, сторона (суб'єкт господарської діяльності та/або фізична особа), яка порушила зобов'язання за умовами договору, контракту, угоди, законодавчих чи інших нормативних актів, повинна довести, що це порушення сталося внаслідок форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).

Враховуючи зазначене, ТПП України, в першу чергу, рекомендує суб'єктам господарської діяльності, які зіткнулися з неможливістю виконання своїх зобов'язань з 06 листопада, внаслідок блокування проїзду вантажних транспортних засобів на території Республіки Польща, вступити в переговорний процес з контрагентом, повідомивши його про настання форс-мажорних обставин та неможливість вчасного виконання зобов'язань для можливості врегулювання спірного питання. 

Відповідно до абз. 2 ч. 6 ст. 13 Закону України «Про валюту і валютні операції» підтвердженням виникнення та закінчення дії форс-мажорних обставин є відповідна довідка уповноваженої організації (органу) країни розташування сторони зовнішньоекономічного договору (контракту) або третьої країни відповідно до умов цього договору (контракту). 

Отже, у разі необхідності, суб'єкт господарської діяльності, який порушує зобов'язання за контрактом (договором) має право звернутися до компетентного органу  (ТПП) країни, де виникла обставина (блокада, страйк, блокування проїзду вантажних транспортних засобів), для отримання відповідного документа про підтвердження форс-мажорних обставин та їх тривалість. 

В той же час, розуміючи проблеми, з якими можуть зіткнутися на території України суб'єкти господарської діяльності через наслідки блокування проїзду вантажних транспортних засобів на території Республіки Польща, ТПП України готова розглядати звернення щодо засвідчення форс-мажорних обставин у кожному конкретному випадку окремо.

Читайте також: Форс-мажор як інструмент допомоги бізнесу

Ухвалено Закон щодо надання та використання відпусток

Legal Solution допоможе кожному фахівцю, що потребує аналізу законодавства й пошуку НПА. Керівникам, юристам, бухгалтерам, кадровикам та іншим фахівцям. Замовте доступ за посиланням 

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини