Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Рада ухвалила Закон щодо страхування інвестицій від воєнних ризиків

Реклама

22 листопада Верховна Рада ухвалила Закон (проект № 9015) «Про внесення змін до Закону України "Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності" щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків».

Один з авторів законодавчої ініціативи Дмитро Кисилевський розповів, що передбачає документ.

Його суть - надання права Експортно-кредитному агентству України (ЕКА) страхувати інвестиції від воєнних ризиків. «Такий поліс дозволить українським інвесторам та промисловцям розраховувати на компенсацію втрат у випадку «прильоту», зазначив пан Кисилевський.

За його словами, зараз таку послугу можуть отримати іноземні компанії через міжнародні фінансові організації, такі як MIGA чи DFC. Після підписання Закону Президентом таку можливість отримають і українські підприємства.

Закон набуває чинності 1 січня 2024 року.

Дмитро Кисилевський зазначив, що до цього часу Кабінет Міністрів має забезпечити прийняття за погодженням з Національним банком нормативно-правового акта, що визначає перелік воєнних ризиків, а також умови та порядок страхування (перестрахування) таких ризиків при здійсненні видів діяльності ЕКА.

Також важливо суттєво збільшити статутний капітал ЕКА. Це має відбуватись за рахунок Державного бюджету України або за сприяння міжнародних донорів, підкреслив він.

«ЕКА має навчитись перестраховувати ризики. При виконанні цих трьох умов механізм запрацює. Без них - ні», зауважив Дмитро Кисилевський.

«Зараз Мінекономіки комунікує з MIGA, DFC та ЄБРР, а також з донорами в рамках Мультидонорської координаційної платформи щодо необхідності залучення $100 млн. для перестрахування української ЕКА та $500 млн. для міжнародних трастових фондів страхування та перестрахування. Також разом з Мінекономіки та Мінфіном будемо порушувати питання щодо збільшення уставного капіталу ЕКА у тому числі для страхування інвестицій від воєнних ризиків», наголосив пан Кисилевський.

Зазначається також, що запровадження механізму страхування інвестицій від воєнних ризиків є частиною Плану відновлення переробної промисловості. Він також включає стимули для індустріальних парків, вимогу локалізації при публічних закупівлях, компенсацію частки промислових інвестицій через податки та інші ініціативи.

Всі джерела інформації для вашої роботи - в новому рішенні LIGA360 PRO. Доступ до найповнішої бази законодавства, судових рішень та інструментів перевірки контрагентів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Читайте також:

ТОП-10 судових рішень Верховного Суду для бізнесу у 2023 році

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини