Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податківці мають сплачувати судовий збір, маючи грошові вимоги до боржника у справі про банкрутство

Реклама

Податковий орган не звільняється від сплати судового збору за подання заяви з грошовими вимогами до боржника у справі про банкрутство (неплатоспроможність).

Такого висновку дійшов Верховний Суд у складі судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду у справі № 910/8316/20, інформує пресслужба ВС.

У справі, що розглядалася, ГУ Державної податкової служби у м. Києві звернулося до господарського суду із заявою про визнання кредитором ТОВ «Проект Майстер».

Суд залишив цю заяву без руху для усунення недоліків щодо сплати судового збору за її подання. Надалі податковий орган подав заяву про усунення недоліків, у якій послався на п. 27 ч. 1 ст. 5 Закону «Про судовий збір» і вказав, що він звільнений від сплати судового збору.

Пізніше суд повернув заяву податкового органу про визнання кредитором у зв'язку з неусуненням недоліків щодо подання доказів сплати судового збору.

Апеляційний господарський суд скасував ухвалу про повернення заяви податкового органу та передав справу до суду першої інстанції для подальшого розгляду цієї заяви. При цьому суд зазначив, що положення п. 27 ч. 1 ст. 5 Закону «Про судовий збір» передбачають звільнення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальних органів, від сплати судового збору в частині стягнення сум податкового боргу, заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Розглянувши касаційну скаргу ліквідатора боржника - ТОВ «Проект Майстер», Верховний Суд скасував постанову апеляційного суду і залишив у силі ухвалу суду першої інстанції.

Із повним текстом постанови КГС ВС у справі № 910/8316/20 можна буде ознайомитися в системі пошуку та аналізу судових рішень VERDICTUM.

Інформація працюватиме на вас - з рішенням LIGA360:Юрист. Здійснюйте legal research українського законодавства й судової практики, прогнозуйте результати судових справ, читайте експертну аналітику з "гарячих" тем. Замовте тестовий доступ за посиланням.

Читайте також:

Укладення мирової угоди в процесі примусового виконання рішення: правова позиція Верховного Суду

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини