Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи будуть зміни з 1 жовтня для жінок-медиків: роз'яснення МОЗ

Реклама

В Міністерстві охорони здоров'я надали роз'яснення щодо того, чи будуть зміни з 1 жовтня для жінок-медиків та фармацевтів

Зазначається, що всі жінки віком від 18 до 60 років, які мають медичну або фармацевтичну освіту чи працюють за такими спеціальностями: лікар, стоматолог, акушерка, сестра медична, фармацевт та провізор, наукова співробітниця, керівниця підрозділів в охороні здоров?я тощо вже мають перебувати на військовому обліку.

"Ця норма не нова та діє ще з 1992 року. Тому більшість жінок-медиків та жінок-фармацевтів вже перебувають на військовому обліку.

Тож, від січня 2023 року жінки, які навчаються на медичні або фармацевтичні спеціальності, ставляться на військовий облік одразу по закінченню навчання. Заклад освіти за 2 місяці до завершення навчання подає списки жінок-випускниць до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки", - йдеться в роз'ясненні.

Ознайомтесь з підбіркою найважливіших документів та аналітики про воєнний стан. Відкрийте розділ “Новації воєнного стану” у LIGA360:Юрист прямо зараз. 

Що зміниться з 1 жовтня?

"На жаль, понад 30 років постановка на військовий облік жінок-медиків та жінок-фармацевтів працювала не досконало, через що частина медиків у ньому не враховані. Тому з 1 жовтня 2023 року на військовий облік мають стати всі жінки-медики та жінки-фармацевти, які з певних причин там не перебували. Постановка на військовий облік не дорівнює мобілізації. Облік необхідний лише для узагальнення даних про наявний резерв медиків у державі", - зазначили в міністерстві.

Для того, щоб стати на військовий облік, вказана категорія жінок має 3 роки - до 31 грудня 2026 року (до 31.12.2026).

Чи зміниться щось у питанні працевлаштування?

До 31 грудня 2026 року жінки з медичною та фармацевтичною освітою зможуть працевлаштуватися на роботу без надання військового квитка.

"Однак під час прийняття на роботу жінок мають попереджати, що підприємство буде зобов'язане повідомити про неї Територіальний центр комплектування. Далі жінка має самостійно прибути до ТЦК СП для взяття на військовий облік", - йдеться в роз'ясненні.

Чи зможуть жінки-медики виїжджати за кордон?

В МОЗ зазначили, що жінки-медики та жінки-фармацевти можуть безперешкодно виїжджати за кордон. Починаючи з 1 жовтня 2023 року жодних змін в умовах виїзду за кордон для жінок - не буде. Кожна жінка з медичною та фармацевтичною освітою може вільно перетинати державний кордон в незалежності від того, стоїть вона на військовому обліку чи ні. Наразі обмеження діють лише для деяких категорій державних службовців та посадових осіб, які обіймають певні посади.

Усі потрібні документи для юриста - в рішенні LIGA360. Обирайте з понад 1,8 мільйона НПА, судової практики, аналітики, робочих кейсів та інших матеріалів. Замовте тестовий доступ за посиланням 

Читайте також: Які пільги передбачено для учасників бойових дій та членів їх сімей?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини