Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Удосконалення роботи військово-лікарських комісій: МОЗ працює над виконанням рішення РНБО

Реклама

Міністерство охорони здоров'я у рамках міжвідомчої робочої групи продовжує працювати над тим, щоб робота військово-лікарських комісій проходила з повагою до людей. Задля цього тривають зміни з ВЛК у різних напрямах: юридичному, організаційному, цифровому, пояснили в міністерстві.

Рішення Ради національної безпеки і оборони від 30 серпня 2023 року «Про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», введене в дію Указом Президента України, передбачає низку управлінських ініціатив та удосконалення процесів. Їх було озвучено на нараді за участі керівництва МОЗ, НСЗУ, Командування Медичних сил ЗСУ, обласних і Київської міської військових адміністрацій, територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки, закладів охорони здоров'я.

Так, приміром, у травні цього року в Програмі медичних гарантій з'явився пакет, який дозволяє пройти медичні огляди військовозобов'язаних у цивільних закладах охорони здоров'я. НСЗУ оплачує закладу надання таких послуг. Уже є 484 заклади, визначені обласними і Київською міською військовими адміністраціями та закріплені за центрами комплектування, - для них передбачено фінансування в розмірі 226,2 млн грн, розповіли в МОЗ.

На виконання рішення РНБО підготовлено зміни до специфікації пакета медичних гарантій, де визначено граничну кількість днів, протягом яких військовозобов'язаний повинен пройти військово-лікарську комісію.

Також на контроль взято питання забезпечення умов для проведення таких медичних оглядів, визначення раціонального маршруту під час їх організації, цифровізації відповідних процесів, організації навчання особового складу позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Окрім того, зазначили в МОЗ, проводиться постійний моніторинг пропускної спроможності комісій, тож у разі потреби навантаження на медичні заклади їх кількість буде збільшено. Це контролюватимуть голови військових адміністрацій.

Під час наради проговорено організацію проведення перевірок обґрунтованості рішень військово-лікарських комісій та медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності, визнання непридатності до військової служби та надано відповідні доручення.

Детальніше про те, що передбачає зазначене рішення РНБО, можна дізнатися із окремого матеріалу ЮРЛІГИ.

Майбутнє юридичного ринку вже тут! Спробуйте перше рішення для українських юристів LIGA360, яке поєднало весь обсяг судової практики та законодавства - та аналізує їх за технологіями великих даних. Ухвалюйте максимально інформовані правові рішення з LIGA360.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини