Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Підприємницька діяльність може здійснюватися через представника: ДПС

Реклама

Фахівці Головного управління ДПС у Львівській області звертають увагу: пунктом 36.4 ст. 36 Податкового кодексу визначено, що виконання податкового обов'язку може здійснюватися платником податків самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента.

Відповідно до п. 19.1 ст. 19 ПКУ платник податків веде справи, пов'язані зі сплатою податків, особисто або через свого представника. Особиста участь платника податків в податкових відносинах не позбавляє його права мати свого представника, як і участь податкового представника не позбавляє платника податків права на особисту участь у таких відносинах.

Відповідно до п. 19.2 ст. 19 ПКУ представниками платника податків визнаються особи, які можуть здійснювати представництво його законних інтересів та ведення справ, пов'язаних із сплатою податків, на підставі закону або довіреності. Довіреність, видана платником податків - фізичною особою на представництво його інтересів та ведення справ, пов'язаних із сплатою податків, має бути засвідчена відповідно до чинного законодавства.

Представник платника податків користується правами, встановленими ПКУ для платників податків (п. 19.3 ст. 19 ПКУ).

Податківці вказують: що стосується уповноваженої особи фізичної особи - підприємця, яка має право підписувати податкову звітність, то відповідно до ст. 237 Цивільного кодексу представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов'язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє.

Відповідно до ст. 244 ЦКУ представництво, яке ґрунтується на договорі, може здійснюватися за довіреністю (документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами). Статтею 245 ЦКУ визначено, що форма довіреності повинна відповідати формі, в якій відповідно до закону має вчинятися правочин.

Статтею 34 Закону № 3425-XII «Про нотаріат» зі змінами та доповненнями визначено, що однією з нотаріальних дій, які вчиняють нотаріуси, є посвідчення правочинів, у тому числі довіреностей.

Таким чином, підсумовують податківці, фізична особа, яка має нотаріально посвідчене доручення щодо представлення інтересів платника податків у контролюючих органах та здійснення відповідних правочинів, є уповноваженою особою фізичної особи - підприємця, яка має право підписувати податкову звітність.

Як дізнатися, чи є ваша компанія у плані-графіку перевірок на 2023 рік? Знайдіть досьє на LIGA360 - та відкрийте розділ «Перевірки». Спробуйте прямо зараз.

Читайте також:

Повернення до довоєнного порядку оподаткування з 01 серпня 2023 року: які строки відновлено та які пільги скасовано

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини