За даними Sinoptik.ua, погода на вихідних в Україні без перебільшення буде прекрасною: в одних областях усе ще по-літньому тепло, в інших - трохи прохолодніше, але скрізь комфортно і без дощів.
Погода в суботу 9 вересня
У суботу найтепліше буде на Закарпатті - тут термометри покажуть до +29 °С. У західних та південних областях очікуються +23…+26 °С. На півночі, південному сході та в центрі повітря прогріється до +21…+23 °С. Найпрохолодніше буде в Донецькій та Луганській областях - +15…+18 °С.
На всій території України прогнозується мінлива хмарність без опадів. У таку погоду мешканці Луцька, Житомира, Миколаєва, Луганська та Вінниці зможуть гарно відсвяткувати дні народження своїх рідних міст, а всі синефіли країни - День українського кіно.
Погода в неділю 10 вересня
Наприкінці тижня на заході та півдні країни очікуються комфортні +23…+26 °С (на Закарпатті - до +29 °С), у центрі - +21…+24 °С. У північних та східних регіонах температура вдень становитиме +20…+23 °С.
По всій Україні прогнозується мінлива хмарність без дощів, тому вирушайте на прогулянку за «натуральним» вітаміном D - подарунком лагідного осіннього сонця.
Погода у понеділок 11 вересня
Погода на початку тижня продовжить тішити теплом. На заході та півдні країни термометри покажуть +25…+27 °С, на півночі та в центрі - до +23…+25 °С, на сході - +20…+23 °С.
Алергікам рано розслаблятися
По всій країні продовжує цвісти амброзія, тому лікарі так само не рекомендують алергікам прогулянки з 10:00 до 18:00, оскільки в цей час концентрація пилку в повітрі максимальна. І не забувайте про щоденне вологе прибирання!
Будьте обережні на природі
На півдні, півночі, в центрі (крім Вінницької області), а також на Харківщині, Донеччині, Тернопільщині та Рівненщині у ці вихідні очікується надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Будьте обережні у поводженні з вогнем, зокрема, заправляючи автомобіль, - найменша іскра може стати причиною пожежі.
Народні прикмети та вірування
На Пімена, 9 вересня, слов'яни традиційно ворожили за горобиною. Якщо ягід на деревах було багато, осінь мала бути дощовою, а зима - суворою, невелика кількість ягід на гілках віщувала суху осінь.
Якщо 10 вересня, на Ганну Пророчицю, день був сонячний, то осінь чекали довгу і теплу, з рідкими дощами. Якщо ж до цього дня верби скидали листя, а в оселі та на вулиці знаходили багато свіжого павутиння, готувалися до ранньої зими.