Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

23 липня набрали чинності зміни до Положення про реєстрацію фізосіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків

Реклама

23 липня набрав чинності наказ Міністерства фінансів від 9 червня 2023 року № 305 «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків», із змінами і доповненнями, внесеними наказом Мінфіну від 30 червня 2023 року № 356.

Цим наказом затверджено Зміни до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого наказом Мінфіну від 29 вересня 2017 року № 822 (далі - Зміни), у частині приведення у відповідність до законодавчих актів України.

Державна податкова служба інформує: зміни передбачають, зокрема, внесення фізичними особами - платниками податків до заяв, пов'язаних з реєстрацією фізичних осіб у ДРФО, інформації про задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування) особи; для внутрішньо переміщених осіб про зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщеної особи.

Також Змінами визначено, що для підтвердження інформації про задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування) особа подає один з таких документів:

  • витяг з реєстру територіальної громади;

  • паспорт, виготовлений у формі книжечки;

  • тимчасове посвідчення громадянина України.

Для підтвердження факту внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи така особа подає довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Передбачено обслуговування громадян територіальними органами ДПС з дотриманням принципу екстериторіальності (незалежно від місця реєстрації фізичної особи). Для проведення реєстрації або внесення змін до ДРФО фізичні особи можуть подати документи до будь-якого контролюючого органу.

Крім того, Змінами уточнено термінологію платіжних послуг, які використовуються в Податковому кодексі та вживаються у значеннях, наведених у Законі «Про платіжні послуги».

Додатки 2, 3, 5, 6, 7, 8, 10 - 15 до Положення викладено в нових редакціях.

Брак інформації є ризикованим для бізнесу. Щоб уникнути цього, скористайтеся Business Help від LIGA360. Надайте вашим співробітникам - керівникам, юристам, бухгалтерам, HR - усю потрібну інформацію для ухвалення рішень. Тільки зараз на акційних умовах.

Читайте також:

Нацбанк знизив облікову ставку до 22%

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини