Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як зареєструвати народження дитини, яка народилася на тимчасово окупованій території: роз'яснення Омбудсмена

Реклама

Уповноважений ВР з прав людини підкреслив, що в умовах збройної агресії росії проти України, розпочатої в 2014 році, значно підвищився ризик порушення фундаментальних прав дитини, особливо на тимчасово окупованих територіях.

Міністерство юстиції України розробило механізм реєстрації народження дітей на тимчасово окупованій території, звернув увагу Омбудсмен.

Відомо про випадки, коли дитина народилася на тимчасово окупованій українській території, а країна-агресор протиправно вимагає від її батьків прийняти громадянство рф і провести реєстрацію дитини за своїми законами.

Зокрема, до Офісу Уповноваженого зверталися заявники щодо питання реєстрації народження дітей, які народилися на тимчасово окупованій території. Їм надали роз'яснення за нижченаведеним алгоритмом.

Батькам, родичам необхідно надіслати на електронну адресу birth@cv.minjust.gov.ua заяву та копії (скан або фото) необхідних документів.

Після реєстрації народження на електронну пошту заявників надсилається копія свідоцтва про народження дитини.

Для отримання оригіналу свідоцтва батькам дитини, родичам або їхнім представникам, за довіреністю, необхідно звернутися з оригіналами документів до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) на підконтрольній Україні території.

У разі відсутності необхідних документів та відмови РАЦСу потрібно звернутися із заявою до суду для встановлення факту народження дитини.

Подати заяву про встановлення факту народження дитини можна через Державну систему «Електронний суд».

До заяви потрібно додати:

  • копії документів, що підтверджують народження дитини (медичне свідоцтво про народження, інші медичні довідки);

  • копії паспортів та ідентифікаційних кодів батьків / одного з батьків;

  • копію свідоцтва про шлюб (за наявності);

  • інші докази факту народження дитини (за наявності).

Якщо ваші права або права вашої дитини порушено органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, необхідно звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на телефонну гарячу лінію: 0800-50-17-20, 044-299-74-08 або електронну пошту hotline@ombudsman.gov.ua.

Довідково: Перелік документів, які потрібно подати для реєстрації народження дитини:

1. Заява про реєстрацію народження (довільна форма), в якій зазначено про:

дитину (прізвище, ім'я та (за наявності) по батькові, стать, дату народження, місце народження);

матір та батька (прізвище, ім'я, по батькові, дату народження, громадянство, зареєстроване місце проживання (за наявності), реквізити паспорта).

У разі народження дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, відсутності спільної заяви батьків/батька, у заяві лише зазначають його ім'я та по батькові;

заявника (прізвище, ім'я та по батькові, реквізити паспорта) у разі коли заява про реєстрацію народження подається не батьками дитини, а іншою особою.

2. Паспорт батьків (одного з них) чи заявника (у разі якщо державна реєстрація народження проводиться не батьками, а іншою особою).

3. Медичний документ, що є підставою для реєстрації народження:

- медичне свідоцтво про народження за формою 103/о, заповнене медичним працівником, який приймав пологи, здійснював перший огляд дитини або матері після пологів, в тому числі поза закладом охорони здоров'я;

або

- довідка (довільної форми без печатки, з відомостями про дитину), виписана медичним працівником, присутнім під час пологів або який проводив перший огляд новонародженого.

Інформація на твоєму боці - з новим рішенням LIGA360:Нотаріус. Отримай доступ до 1,8 млн НПА, кодексів та аналітичних матеріалів, 400 державних реєстрів та понад 50 зручних цифрових функцій! Дізнайся більше причин обрати LIGA360:Нотаріус за посиланням.

Читайте також:

Нова практика Верховного Суду в сімейних справах за часів воєнного стану

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини