Кабмін на засіданні 18 липня погодив реалізацію експериментального проекту будівництва Каховського гідровузла, відбудови після руйнування Каховської ГЕС та забезпечення сталої роботи Дніпровської ГЕС у період відбудови. Про це повідомив Урядовий портал.
«Сьогоднішнім рішенням Уряд погодив пропозицію «Укргідроенерго» щодо реалізації експериментального проекту з відновлення, розрахованого на два роки. На першому етапі будуть здійснені проектувальні роботи та будівництво окремих споруд, необхідних для стабільної роботи Дніпровської ГЕС під час подальших відновлювальних робіт на Каховській ГЕС. Другий етап передбачає проектування та роботи безпосередньо на деокупованій території Каховській ГЕС», - зазначила Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Експериментальний проект передбачає, зокрема, на першому етапі:
проектування тимчасових гребель верхнього і нижнього б'єфа Каховського гідровузла, споруди для пропуску будівельних та екологічних витрат Каховського гідровузла, підпірної споруди у нижньому б'єфі Дніпровської ГЕС;
будівництво підпірної споруди у нижньому б'єфі Дніпровської ГЕС.
Під час другого етапу експериментального проекту, який стартує після відновлення Україною контролю над Каховською ГЕС будуть здійснені:
обстеження, демонтаж зруйнованих споруд та конструктивів Каховського гідровузла;
розробка проекту будівництва Каховської ГЕС;
будівництво тимчасових гребель верхнього і нижнього б'єфа Каховського гідровузла.
Координуватиме реалізацію експериментального проекту Міністерство економіки.
Зазначається, що фінансування проекту здійснюватиметься за рахунок коштів ПрАТ «Укргідроенерго», кредитних коштів та інших джерел, не заборонених законодавством.
Читайте також: Європарламент визнав підрив Каховської ГЕС воєнним злочином рф
Підрив Каховської ГЕС: Правовий аспект
В Україні створять штаб із ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС
Відкрито кримінальне провадження за фактом підриву дамби Каховської ГЕС
Інформація працюватиме на вас - з рішенням LIGA360:Юрист. Здійснюйте legal research українського законодавства й судової практики, прогнозуйте результати судових справ, читайте експертну аналітику з "гарячих" тем. Замовте тестовий доступ за посиланням.