Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ІТ ЗЕД

Рада схвалила зміни до Митного кодексу, що розширюють застосування транзитних спрощень

Реклама

13 липня Верховна Рада ухвалила Закон (проєкт № 9014-1) «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо використання митних декларацій та електронної транзитної системи, передбачених Конвенцією про процедуру спільного транзиту, для здійснення транзиту на умовах цього Кодексу».

Згідно з інформацією, що міститься в картці проєкту на сайті ВР, 14 липня Закон було направлено на підпис Президенту.

Мінфін поінформував, що змінами запроваджуються можливості здійснення внутрішнього транзиту товарів із використанням NCTS, за аналогією із транзитом Союзом (Union transit), передбаченим Митним кодексом ЄС.

Окрім того, створено законодавче підґрунтя для пріоритетного пропуску через кордон товарів, поміщених під процедуру спільного транзиту.

У Мінфіні повідомили, що прийняті зміни до Митного кодексу створюють сприятливі умови для українського бізнесу відкривати декларації Т1 у внутрішніх митницях, що у поєднанні із електронною чергою на кордоні розвантажить митні пункти пропуску та скоротить час проходження митниці користувачам NCTS.

Законом також передбачено:

  • запровадження додаткових транзитних спрощень - статус авторизованого вантажовідправника МДП і статус авторизованого вантажоодержувача МДП;

  • приведення у відповідність до митного законодавства ЄС та положень Конвенції про процедуру спільного транзиту вимог щодо пломбування всіх транзитних переміщень або, у випадку неможливості пломбування, забезпечення ідентифікації відповідних товарів;

  • оформлення однієї транзитної декларації на товари, які переміщуються або будуть переміщуватися в одному транспортному засобі (контейнері чи пакуванні) від одного митного органу відправлення до одного митного органу призначення.

Business help від LIGA360. Забезпечте свою команду комфортними умовами роботи та доступом до потрібної інформації на пів року, за фіксованою ціною 10000 грн/міс. Замовте прямо зараз.

Читайте також:

Для чого компаніям комплаєнс і хто має його впроваджувати?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини