14 червня Конституційний Суд України у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою підприємства про відповідність Конституції України пункту 2 частини другої, частини третьої статті 321 Господарського процесуального кодексу України. Про це повідомила прес-служба КСУ.
Зазначаєтьсяв, що підприємство оспорює приписи статті 321 ГПК, згідно з якими заява про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами може бути подана з підстав, визначених, зокрема, пунктом 2 частини третьої статті 320 Кодексу (установлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань під час вирішення справи судами), - не пізніше десяти років із дня набрання таким судовим рішенням законної сили (пункт 2 частини другої); зазначений строк, не може бути поновлений (частина третя).
Підприємство стверджує, що у разі застосування оспорюваних положень ГПК "особа фактично позбавлена можливості звернутися до Верховного Суду із заявою про перегляд судових рішень у її справі, якщо рішення Європейського суду з прав людини, яким встановлено порушення прав такої особи, постановлено після спливу десятирічного строку з дня набрання законної сили рішеннями національного суду у справі, адже цей строк не підлягає поновленню".
КСУ перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення.
Витрачаєш багато часу на аналіз законодавства? Спробуй найзручніші інструменти legal research в LIGA360. Миттєвий пошук серед мільйонів документів. Для кожного НПА - пов'язана аналітика, законодавство та судові справи. Дізнайся більше переваг за посиланням.
Читайте також: Конституційний Суд визнав неконституційними деякі положення Кодексу адмінсудочинства
Конституційний Суд визнав неконституційним окремий припис Закону "Про повну загальну середню освіту"