За ініціативи Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури на урядовому засіданні 14 червня було рекомендовано Херсонській обласній та міській військовим адміністраціям розпочати процес оцінки наслідків підриву греблі Каховської ГЕС в результаті збройної російської агресії. Про це повідомила прес-служба міністерства.
«Після проведення рятувальної операції та розмінування території необхідно розпочати обстеження об'єктів, які опинилися в епіцентрі катастрофи. Там, де ще немає, громадам потрібно створити комісії, які розпочнуть фіксувати пошкодження і руйнування житла та інших об'єктів. Уся інформація повинна вноситися до Реєстру пошкодженого та знищеного майна внаслідок бойових дій. Тут у нас дві мети. Перша - аби люди, які постраждали від підриву Каховської ГЕС, змогли отримати грошову допомогу для відновлення свого житла. Друга мета - в майбутньому змусити росію виплатити репарації за завдану шкоду», - підкреслив віце-прем'єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков.
За даними штабу з ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС, постраждав 31 об'єкт водопостачання та водовідведення, було затоплено 28 великих промислових об'єктів. Понад 3,5 тисячі будинків у 48 населених пунктах досі залишаються підтопленими. Також під водою залишаються ділянки автодороги державного значення Херсон - Генічеськ.
Детальніше про Закон щодо механізму компенсації за пошкоджене та знищене війною майно читайте тут.
Читайте також: Підрив Каховської ГЕС: Правовий аспект
В Україні створять штаб із ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС
Відкрито кримінальне провадження за фактом підриву дамби Каховської ГЕС
Інформація працюватиме на вас - з рішенням LIGA360:Юрист. Здійснюйте legal research українського законодавства й судової практики, прогнозуйте результати судових справ, читайте експертну аналітику з "гарячих" тем. Замовте тестовий доступ за посиланням.