10 червня Парламент схвалив у другому читанні та в цілому урядові законопроєкти № 9051 і 9052, розроблені Мінреінтеграції.
У міністерстві повідомили, що вони спрощують умови погашення окремих видів споживчих кредитів для ВПО й осіб, що проживають на уражених війною територіях.
Так, на період воєнного стану і протягом 30 днів після нього буде запроваджено механізм обов'язкової реструктуризації. Він діятиме за таких умов:
- якщо державна та соціальна матеріальна допомога та/або пенсійне забезпечення, благодійна допомога є єдиним джерелом доходу споживача та членів його сім'ї;
- якщо споживач є батьком чи матір'ю багатодітної сім'ї, які отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг;
- якщо споживач або член його сім'ї є особою з інвалідністю внаслідок війни і сукупний розмір доходу споживача та членів його сім'ї не перевищує двох мінімальних заробітних плат.
Позичальники повинні постійно проживати або виїхати з території, на якій ведуться (велися) бойові дії чи ТОТ, не мати простроченої заборгованості станом на 23 лютого 2022 року.
Закон на базі проєкту 9051 також встановлює заборону вимагати прострочену заборгованість кредитору та колекторській компанії на період воєнного стану і протягом 30 днів після його закінчення.
А відповідно до Закону на основі проекту 9052 доходи позичальників, отримані внаслідок проведеної реструктуризації, звільняються від оподаткування.
Інформація працюватиме на вас - з рішенням LIGA360:Юрист. Здійснюйте legal research українського законодавства й судової практики, прогнозуйте результати судових справ, читайте експертну аналітику з "гарячих" тем. Замовте тестовий доступ за посиланням.
Читайте також:
Підсумки пленарного засідання Парламенту 10 червня: над якими рішеннями працювали депутати