Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податкова отримуватиме документи про структуру власності та кінцевих бенефіціарів нерезидентів: Закон № 2970-IX

Реклама

Нерезиденти, які ведуть господарську діяльність або отримують доходи в Україні, мають подавати до Податкової служби документи про структуру власності та кінцевих бенефіціарних власників.

На це звертають увагу фахівці Головного управління ДПС в Івано-Франківській області.

Це зазначено у ст. 44-1 Податкового кодексу, яку запроваджено Законом № 2970-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки».

Вимоги цієї статті застосовуються до таких осіб:

- нерезидентів, які здійснюють господарську діяльність на території України через постійне представництво (незалежно від наявності зареєстрованого відокремленого підрозділу);

- іноземних юридичних осіб, визначених пп. 133.1.5 Податкового кодексу.

Такі особи зобов'язані встановлювати власну структуру власності та усіх кінцевих бенефіціарних власників на території України та надавати її до контролюючого органу у випадках та в обсязі, передбачених цією статтею. Інформація про структуру власності та кінцевих бенефіціарних власників повинна зберігатися не менше 1825 днів з дня, наступного за завершенням звітного року, якого вона стосується.

Повідомлення про структуру власності та кінцевих бенефіціарних власників осіб, визначених пунктом 44-1.1 статті 44-1, вперше подається до контролюючого органу в електронній формі у строки, встановлені цим Кодексом для подання квартальної податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Повідомлення про структуру власності та кінцевих бенефіціарних власників не є частиною податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Обов'язки із подання повідомлення про структуру власності та кінцевих бенефіціарних власників здійснюються самостійно або шляхом призначення уповноваженого банку.

Не зобов'язані розкривати інформацію про структуру власності та кінцевих бенефіціарних власників нерезиденти, які відповідають щонайменше одній із таких умов:

- власником істотної участі у розмірі понад 75 % у такій особі є міжнародні фінансові організації, які відповідно до міжнародних договорів України наділені привілеями та імунітетами;

- нерезидент є публічною компанією, акції якої допущені до торгів на іноземному організованому фондовому ринку (фондовій біржі), включеному до переліку, який формується відповідно до вимог ч. 8 ст. 5-1 Закону "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".

Брак інформації є ризикованим для бізнесу. Щоб уникнути цього, скористайтеся Business Help від LIGA360. Надайте вашим співробітникам - керівникам, юристам, бухгалтерам, HR - усю потрібну інформацію для ухвалення рішень. Тільки зараз на акційних умовах.

Читайте також:

28 квітня частково набрав чинності Закон щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини