Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні можуть запровадити електронні аграрні розписки: чому це важливо

Реклама

2 травня у Верховній Раді зареєстровано проект Закону № 9266 «Про електронні аграрні розписки».

Основна мета проекту - запровадження нового фінансового інструменту для кредитування сільськогосподарського виробництва, поінформувало Мінагрополітики.

Один з обмежуючих факторів для розвитку аграрного потенціалу в Україні - відсутність доступних кредитів. Законопроєктом запропоновано врегулювати електронні аграрні розписки як неемісійні цінні папери в електронній формі.

При цьому у законопроєкті не передбачено скасування дії Закону «Про аграрні розписки», він запроваджує поряд з традиційними паперовими розписками новий фінансовий інструмент кредитування.

Основні положення законопроєкту:

  • Електронна аграрна розписка є самостійним предметом обігу на ринках капіталу, може бути об'єктом купівлі-продажу, джерелом прибутку. Тобто аграрна розписка є неемісійним цінним папером. Електронні аграрні розписки будуть існувати у формі електронного документу в Реєстрі електронних аграрних розписок.

  • Законопроєкт розширює коло суб'єктів, які можуть видавати електронні аграрні розписки, за рахунок сільськогосподарських кооперативів.

  • Спрощення та здешевлення порядку видачі, обігу та припинення електронної аграрної розписки порівняно з традиційними паперовими.

  • Предметом застави можуть бути майбутній врожай, живі тварини, продукти тваринного і рослинного походження, продукти їхньої первинної переробки.

Законопроєкт забезпечує надійність електронної аграрної розписки. Якщо у боржника відсутня застава за електронною аграрною розпискою, то кредитор може стягнути позику на підставі спеціальної виписки з Реєстру електронних аграрних розписок за рахунок іншого майна.

У Мінагрополітики вказали, що прийняття законопроєкту допоможе виробникам сільськогосподарської продукції отримати ширший доступ до кредитів, також збільшить коло кредиторів, здатних фінансувати агросектор.

Корпоративне рішення LIGA360 - надійний помічник для аграрного бізнесу. Законодавство та аналітика про земельні відносини під час війни, перевірка партнерів та клієнтів в Україні та Великобританії, моніторинг статусу земельної ділянки. Деталі за посиланням

Читайте також:

Нацбанк пропонує зміни до Закону «Про споживче кредитування»: що передбачено

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини