Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні заплановано створити Реєстр об’єктів критичної інфраструктури

Реклама

Кабінет Міністрів ухвалив постанову «Про затвердження Порядку ведення Реєстру об'єктів критичної інфраструктури, включення об'єктів до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури, доступу та надання інформації з нього», інформує Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Документ визначає процедури формування і ведення Реєстру об'єктів критичної інфраструктури, включення об'єктів критичної інфраструктури до Реєстру, внесення до нього інформації про об'єкти критичної інфраструктури, регламентує умови доступу та надання інформації з Реєстру.

Відповідно до цього документа держателем та адміністратором Реєстру є уповноважений орган у сфері захисту критичної інфраструктури України. Він здійснює облік, узагальнення, систематизацію, аналіз та надання інформації з Реєстру, а також відповідає за внесення (та виключення) інформації про ОКІ до Реєстру.

Держспецзв'язку нагадала, що під час дії воєнного стану та 12 місяців після його припинення чи скасування уповноваженим органом у сфері захисту критичної інфраструктури України є зазначена Служба.

Зазначається, що Реєстр відіграє важливу роль у координації процесу захисту критичної інфраструктури України. Він дає змогу узгодити дії суб'єктів національної системи захисту критичної інфраструктури, запровадити обмін інформацією між суб'єктами захисту, створити єдину базу даних щодо загроз і вразливостей, здійснити оцінку стану захищеності ОКІ, забезпечити паспортизацію та захист об'єктів.

«Затвердження порядку створення Реєстру об'єктів критичної інфраструктури - важливий крок на шляху захисту наших ОКІ, проте це - тільки один із перших кроків. Тепер всі органи, відповідальні за захист критичної інфраструктури, мають долучитись до роботи з наповнення цього реєстру», - зазначив Голова Держспецзв'язку Юрій Щиголь.

Відповідальними за надання інформації до Реєстру є секторальні органи у сфері захисту критичної інфраструктури. Вони ідентифікують ОКІ, разом із оператором критичної інфраструктури здійснюють категоризацію ОКІ відповідно до вимог, викладених у постанові КМУ № 1109 «Деякі питання об'єктів критичної інфраструктури», за результатами чого складають секторальні переліки ОКІ та подають інформацію в Держспецзв'язку для її внесення в Реєстр.

Забезпечте систематичний моніторинг законодавства та змін правового поля для вашого бізнесу. З LIGA360:Compliance ви не пропустите жодної вимоги від регуляторів - в тому числі нововведень в галузі фінансового моніторингу, податкового чи антимонопольного законодавства. Отримайте повноту інформації для свого бізнесу з LIGA360.

Читайте також:

Кабмін визначив шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новими принципами: документ

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини