У Парламенті зареєстрували законопроєкт №9211, який вносить зміни до Кримінального процесуального кодексу. Його мета - захистити технологічний сектор від необґрунтованого втручання силовиків з дотриманням балансу інтересів слідства. Про повідомила прес-служба Мінцифри.
Зазначається, що ці зміни дозволять знизити тиск та надмірне втручання правоохоронних органів у діяльність українського бізнесу, а також стимулюватимуть розвиток цифрової економіки.
«Необґрунтовані обшуки компаній в Україні повинні припинитися. Саме тому Мінцифри разом з народними депутатами ініціювала зміни в КПК, щоб унеможливити неправомірне втручання силових структур у діяльність компаній. Це часто призводить до зупинки робочого процесу. Для нас важливо, щоб ІТ-індустрія стабільно працювала і тримала економічний фронт. Водночас будь-які зміни мають враховувати, що порушення можливі, і держава повинна мати важелі впливу на порушників. У цьому законопроекті все це збалансовано», - вважає заступник Міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков.
Серед основних змін:
заборона вилучення техніки без відповідної ухвали суду;
у разі вилучення техніки власнику надається право на копіювання інформації. Тобто в компанії залишається можливість працювати надалі на інших пристроях;
адвокати і власники майна можуть знімати обшук на відео;
у суді слідчий повинен обґрунтувати, доказом якого злочину є техніка чи електронний пристрій;
через 60 діб з дня арешту майна третьої особи прокурор має довести необхідність його продовження;
прокурор повинен скасувати арешт майна одночасно з винесенням постанови слідчого про закриття кримінального провадження. Якщо цього не відбулося, то власник може подати скаргу на дії прокурора.
Детальніше про законопроєкт ми писали тут.
Хочете захистити бізнес від ризиків та підвищити ефективність? Придбайте рішення LIGA360 для 10 фахівців за ціною 3! Захист від бізнес-ризиків, потужності AI для ухвалення рішень, зручні інструменти для керівника, юриста, бухгалтера, HR. Замовте на акційних умовах прямо зараз.
Читайте також: Власників знищеного та пошкодженого майна звільнено від податку на нерухомість: Закон прийнято