Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З 1 квітня 2023 року набирають чинності зміни до Податкового кодексу щодо платіжних послуг: ДПС

Реклама

З 1 квітня 2023 року набирає чинності Закон № 2888-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг», яким внесено зміни до Податкового кодексу.

Про це інформують фахівці Головного управління ДПС в Івано-Франківській області.

Зокрема, приведено у відповідність до вимог Закону № 1591-IX «Про платіжні послуги» застосування поняття: «банки», «небанківський надавач платіжних послуг», «електронний гаманець у емітента електронних грошей», «платіжні інструкції», «рахунок у банку / небанківському надавачу платіжних послуг» та інші.

Податківці зазначили, що запроваджується можливість використання під час здійснення розрахункових операцій і контролю за їх проведенням не тільки рахунків, відкритих у банках, а також рахунків / електронних гаманців такого платника податків в інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг / емітентах електронних грошей.

Крім того, Законом № 2888 змінено порядок використання єдиного рахунку (статті 35, 35-1 Кодексу). Окремо визначено, що для цілей Кодексу обов'язок платника податків щодо сплати податків і зборів на єдиний рахунок, визначений статтею 35-1 Кодексу, вважається виконаним з моменту, коли ініціювання переказу є завершеним для такого платника податків згідно із Законом «Про платіжні послуги». Також пункт 35-1.1 Кодексу доповнено новою нормою стосовно того, що не допускається прийняття на єдиний рахунок електронних грошей.

Контролюючому органу надана можливість використовувати інформацію, що надійшла не тільки від банків та інших фінансових установ, а також від небанківських надавачів платіжних послуг та емітентів електронних грошей про наявність та рух коштів на рахунках платника податків, звіти про підзвітні рахунки, подані від фінансових агентів, інформацію про наявність та рух коштів на електронних гаманцях платника податків.

Розширено перелік суб'єктів інформаційних відносин (статті 72 та 73 ПКУ) - надавачі небанківських платіжних послуг, емітенти електронних грошей.

Крім того, Законом № 2888 внесено зміни щодо фінансової відповідальності небанківських надавачів платіжних послуг, еквайрів, емітентів електронних грошей (ст. 112, 118, 124 ПКУ).

Будьте готовими до перевірок контролюючих органів у 2023 році! Модуль "Мистецтво оборони" у LIGA360 надасть відповіді, як захистити бізнес правовим шляхом. Замовте прямо сьогодні.

Читайте також:

З 1 квітня повідомляти контролюючі органи про відкриття/закриття рахунків платників повинні також небанківські надавачі платіжних послуг

З 1 квітня 2023 року змінюється порядок оподаткування та звітування щодо витрат на відрядження: ДПС

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини