Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уточнення підстав перегляду рішення суду за нововиявленими обставинами у справах про встановлення дієздатності особи: проєкт прийнято за основу

Реклама

21 березня 2023 року Верховною Радою прийнято за основу законопроєкт про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо уточнення підстав перегляду рішення суду за нововиявленими обставинами у справах про встановлення дієздатності особи (реєстр. №7021). Про це повідомила прес-служба Апарату ВР.

Зазначається, що метою законопроекту є забезпечення права сторін судового спору на справедливий суд у рішеннях, де встановлюється процесуальна дієздатність особи при вчиненні окремих правочинів у разі, якщо висновок судово-психіатричного експерта складено з урахуванням рішення суду про визнання особи недієздатною, але це судове рішення було у подальшому скасовано судом вищої інстанції після складання висновку судово-психіатричного експерта.

Передбачається внесення змін до статей 423, 426 та 427 глави 3 Цивільного процесуального кодексу України.

"Законодавчу ініціативу підготовлено з урахуванням позиції Європейського суду з прав людини щодо визначення, що є нововиявленою обставиною. Так як нововиявлені обставини за своєю юридичною суттю є фактичними даними, що в установленому порядку спростовують факти, які було покладено в основу судового рішення - відповідно судове рішення прийняте на підставі висновку судово-психологічної експертизи, яке виходить з обставин, які були скасовані - у такому разі забезпечення права сторін на проведення повторної судовопсихіатричної експертизи забезпечить сторони судового спору на справедливий розгляд справи", - йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Водночас Парламентом доручено Комітету з питань правової політики доопрацювати зазначений законопроєкт з урахуванням поправок і пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи та внести його на розгляд ВР у другому читанні

Адвокати з сімейних справ вивчають актуальні ситуації щодо розлучення, поділу майна, ухилення від сплати аліментів з ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Також система містить повну базу українського законодавства з експертними коментарями. Придбайте ІПС ЛІГА:ЗАКОН за посиланням.

Читайте також: Корпоративні спори: суддя висвітлила деякі питання юрисдикційності

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини