Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Депутати пропонують законодавчо врегулювати інститут реєстрованих партнерств

Реклама

В Парламенті зареєстровано законопроєкт № 9103 "Про інститут реєстрованих партнерств".

Відповідно до пояснювальної записки до законопроєкту, документ буде складатися з п'яти розділів:

- Розділ I «Загальні положення» визначає поняття реєстрованого партнерства, встановлює основні засади його регулювання, закріплює положення про договір реєстрованого партнерства, визначає основи регулювання реєстрованих партнерств, укладених відповідно до права іноземної держави.

- Розділ ІІ «Правовий статус, права і обов'язки реєстрованих партнерів» закріплює особисті немайнові права та обов'язки реєстрованих партнерів, зокрема права партнера у разі смерті чи зникнення безвісти іншого з реєстрованих партнерів, положення про правовий режим майна реєстрованих партнерів, визначає правила спадкування реєстрованими партнерами за законом і за заповітом, встановлює засади соціального захисту реєстрованих партнерів.

- Розділ ІІІ «Порядок проведення і правові наслідки державної реєстрації реєстрованих партнерств» визначає суб'єктів проведення державної реєстрації реєстрованого партнерства, які документи подаються для реєстрації, в якому порядку проводиться реєстрація, місце і строки проведення реєстрації та правові наслідки державної реєстрації партнерства.

- Розділ ІV «Порядок визнання недійсними та припинення реєстрованих партнерств» визначає підстави та порядок визнання партнерств недійсними, як органом державної реєстрації актів цивільного стану, так і судом, правові наслідки недійсності, а також порядок припинення реєстрованого партнерства в тому числі внаслідок його розірвання.

- Розділ V «Прикінцеві положення» встановлює строки набуття чинності Законом, та вносить зміни до ряду інших законів для узгодження їх положень з текстом цього Закону.

Відповідно до законопроєкту реєстрованим партнерством є зареєстрований у визначеному порядку добровільний сімейний союз двох повнолітніх осіб, однієї чи різної статі, в основі якого лежить взаємоповага, взаєморозуміння, взаємопідтримка, взаємні права та обов'язки, що корелює з визначенням сім'ї, відповідно до норм Сімейного кодексу України.

При цьому в законопроєкті уточнюється, що реєстроване партнерство не є шлюбом, а також те, що проживання осіб однією сім'єю не є реєстрованим партнерством, якщо відповідний союз не зареєстровано.

Передбачається, що після державної реєстрації, партнери набувають статусу близьких родичів, а саме члена сім'ї першого ступеня споріднення одне щодо одного, незалежно від того, чи проживають вони фактично разом та чи ведуть спільно домашнє господарство.

Реєстрація партнерства буде проводитися після 10 днів з дня подання відповідної заяви, а розірвання - можливе як за спільною заявою, так і за волевиявленням однієї зі сторін (судом в порядку окремого провадження, при цьому заходів для примирення чи встановлення причин розірвання не проводиться).

Проєктом також передбачені положення щодо можливості реєстрації партнерства за відсутності однієї осіб або поза межами органу реєстрації актів цивільного стану (до прикладу, коли особа є військовослужбовцем).

Законопроєкт також містить положення щодо договору реєстрованого партнерства та вимог щодо його укладення. Якщо в такому договорі не передбачене інше, то на майно, набуте реєстрованими партнерами за час перебування в партнерстві, буде поширюватись режим спільної сумісної власності.

Читайте також: Президент відповів на петицію про легалізацію одностатевих шлюбів

Фіктивний шлюб: поняття та наслідки

Адвокати з сімейних справ вивчають актуальні ситуації щодо розлучення, поділу майна, ухилення від сплати аліментів з ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Також система містить повну базу українського законодавства з експертними коментарями. Придбайте ІПС ЛІГА:ЗАКОН за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини