Питання застосування РРО при продажі лікарських засобів і виробів медичного призначення розглянула ДПАУ в листі № 1939/6/23-7015 від 26.02.2010 р.
Згідно пункту 2 і пункту 11 частин 1 ст. 3 Закони № 265/95-ВРрегулюючого застосування РРО при розрахункових операціях (як у готівковій, так і безготівковій формі, із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів) у сфері торгівлі, суб'єкт господарювання повинен видавати розрахунковий документ на усю суму проведеної операції, проводити розрахункові операції через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) і обліку їх кількості.
Форма і зміст розрахункових документів згодне ст. 8 Закону № 265 встановлюється ДПАУ. Остання у своєму Положенні про форму і зміст розрахункових документів (пункти 3.1 і 3.2) встановила обов'язкові реквізити фіскальних касових чеків на товари. За відсутності хоч би одного з них згідно пункту 2.1 ст. 2 Положення документ не є розрахунковим.
При цьому законодавством не передбачено звільнення від попереднього програмування РРО при реалізації ліків по безкоштовних рецептах. Тому при реалізації лікарських засобів і виробів медичного призначення по безкоштовних рецептах в аптеках зобов'язані проводити розрахункові операції через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів і обліку їх кількості і видавати споживачеві розрахунковий документ, в якому обов'язково вказується передоплата (безготівковий розрахунок).