Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк пом'якшив вимоги до невеликих пунктів обміну валют

Реклама

Нацбанк пом'якшив вимоги до правил організації захисту приміщень для небанківських фінансових установ, що здійснюють незначні за обсягами валютні операції.

Відповідна постанова Правління НБУ від 17 січня 2023 року № 4 "Про затвердження Зміни до Правил з організації захисту приміщень небанківських установ в Україні" набрала чинності з 21 січня 2023 року.

Регулятор повідомив, що йдеться про небанківські фінансові установи, операторів поштового зв'язку, що отримали ліцензію Національного банку на здійснення торгівлі валютними цінностями та/або ліцензію на здійснення валютних операцій, їх структурних та відокремлених підрозділів, розташованих на території України, які здійснюють операції, що передбачають використання готівки в національній та/або іноземних валютах.

Отже, такі небанківські установи, в яких середньоденний обсяг цінностей не перевищує 20 мінімальних заробітних плат (134 тис. грн), зможуть самостійно визначати необхідність:

  • облаштування приміщень засобами охоронного призначення (фізичної та технічної охорони);

  • облаштування приміщень системами відеоспостереження охоронного призначення;

  • застосування сховища/сейфа для зберігання цінностей.

Також небанківські установи можуть використовувати сейфи І класу опору для зберігання готівки та/або інших цінностей в обсязі, що не перевищує середньоденний показник у 500 мінімальних заробітних плат.

Забезпечте систематичний моніторинг законодавства та змін правового поля для вашого бізнесу. З LIGA360:Compliance ви не пропустите жодної вимоги від регуляторів - в тому числі нововведень в галузі фінансового моніторингу, податкового чи антимонопольного законодавства. Отримайте повноту інформації для свого бізнесу з LIGA360.

Читайте також:

Мін'юст установив вартість однієї експертогодини у 2023 році

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини