Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Релігійні переконання публічних діячів – не причина для неподання е-декларацій: ВАКС

Реклама

Вищий антикорупційний суд 13 січня оголосив вирок у справі щодо судді Київського окружного адміністративного суду, яка відмовилась подавати електронну декларацію через релігійні переконання. Суддю визнано винною у вчиненні злочину, передбаченого ст. 366-3 Кримінального кодексу України (умисне неподання декларації). Про це повідомила прес-служба НАЗК.

«Будь-який приватний інтерес судді, в тому числі щодо віросповідання, не може впливати на суспільний інтерес на рівні держави. Високі вимоги до статусу судді встановлені Законом України «Про судоустрій та статус суддів», Кодексом суддівської етики, Бангалорськими принципами поведінки суддів та іншими нормативно-правовими актами. Подання декларацій в електронному вигляді є обов'язком публічних діячів і жодних виключень законом не передбачено. За Конституцією, ніхто не може відмовитися від виконання законів за мотивами релігійних переконань. Особа, приймаючи рішення про зайняття відповідної посади, погоджується з тим, що наслідком такого вибору буде й покладення на неї додаткових обов'язків та обмежень», - зазначив керівник юридичного управління НАЗК Ярослав Любченко.

Суть справи: суддя надіслала до НАЗК паперову декларацію за 2020 рік. За поясненнями судді, декларацію в електронному вигляді вона не може подати через нібито «релігійні переконання». Начебто через релігію суддя не може використовувати електронний цифровий підпис (ЕЦП), а отже - подати декларацію в електронному вигляді.

НАЗК відмовилося прийняти паперову декларацію, а відповідні матеріали передало до НАБУ для подальшого розслідування. У жовтні минулого року САП та НАБУ повідомили судді про підозру.

ВАКС призначив судді штраф у розмірі 51 тис. грн. Також судді строком на один рік заборонено обіймати посади, за якими передбачено обов'язок подавати декларацію, крім виборних посад. 

Юристи аналізують й моніторять судову практику на ІТ-платформі LIGA360. Отримай доступ до 100 млн судових справ та сучасних інструментів legal research. Обирай свій тариф за посиланням.

Читайте також: Вища рада правосуддя стає повноважною: з'їзд суддів України заповнив свою квоту

Адвокатський запит: як не допустити помилки при оформленні

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини