Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Кабмін збільшив розмір компенсації вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років, "муніципальна няня"

Реклама

Уряд збільшив розмір компенсації вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років ,"муніципальна няня" з 2272 грн до 6700 грн та змінив окремі умови надання послуги. Про це повідомив Урядовий портал.

Постановою Кабміну від 30.12.2022 № 1474 "Деякі питання соціального захисту дітей та сім'ї" визначено, що компенсація послуги з догляду за дитиною до трьох років ,"муніципальна няня" надається у разі здійснення догляду за дитиною з інвалідністю, або у разі, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи.

"Уряд також схвалив рішення щодо збільшення розміру компенсації послуги з одного прожиткового мінімуму (а у разі догляду за дітьми з інвалідністю з двох прожиткових мінімумів на дітей віком до шести років) до однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.

Таким чином, сім'я на відшкодування послуги няні зможе щомісяця отримувати 6 700 гривень замість 2 272 гривень.

Також постановою визначено механізм нарахування компенсації послуги в залежності від фактичного часу здійснення такого догляду за дитиною на підставі акту про надану послугу ,"муніципальна няня"", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що протягом січня 2023 року батьки, опікуни дитини віком до трьох років, які отримують відшкодування вартості послуги ,"муніципальна няня" повинні підтвердити своє право на таке відшкодування.

Для цього потрібно подати відповідним структурним підрозділам з питань соціального захисту населення документи, передбачені Порядком відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років ,"муніципальна няня".

Знижка 10% на рішення LIGA360 до Дня адвокатури України. Отримуй доступ до всіх судових рішень України, законодавства та аналітичних інструментів - для того, щоб завжди перемагати в суді. Замов до 15 січня 

Читайте також: 20 цікавих матеріалів для сімейного адвоката

Врахування думки дитини: особливості процедури та релевантна судова практика

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини