Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

З 1 листопада змінилася вартість надання адмінпослуг у сфері міграції: ДМС

Реклама

З 1 листопада 2022 року набрала чинності урядова постанова від 14 жовтня 2022 року № 1180 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 2 листопада 2016 р. № 770», відповідно до якої ухвалено нові суми вартості адміністративних послуг у сфері міграції.

Відповідно до Закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» гранична вартість адміністративних послуг залежить від розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Державна міграційна служба роз'яснила, що вартість адміністративної послуги у сфері міграції переглядалась лише один раз, починаючи з 2016 року - у 2019 році. Відтак, значний розрив у часі, протягом якого вартість адміністративних послуг ДМС не переглядалася, призвів до дисбалансу між існуючою ціною та тими затратами, які спрямовано на роботу Єдиного державного демографічного реєстру.

Важливо: під час дії воєнного стану за нетермінове оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон вартість адміністративної послуги не збільшується.

Законом встановлено, що розмір адміністративного збору за оформлення (у тому числі замість втрачених або викрадених), обмін документів включає:

 • вартість адміністративної послуги;

 • вартість бланка документа та його персоналізації (визначає Поліграфкомбінат «Україна»).

До місцевих бюджетів зараховується:

- 70 % вартості адміністративної послуги.

Ці кошти спрямовуються на розбудову місцевого самоврядування та забезпечення соціальних програм, зокрема «Освіта»; «Охорона здоров'я»; «Соціальний захист і соціальне забезпечення»; «Культура і мистецтво»; «Фізична культура і спорт»; «Будівництво об'єктів соціально-культурного призначення»; «Транспорт і дорожнє господарство»; «Житлово-комунальне господарство» тощо.

До спеціального фонду Державного бюджету України зараховується:

- 30 % вартості адміністративної послуги.

Ці кошти спрямовуються на підтримку роботи Єдиного державного демографічного реєстру 24/7 та розширення електронних сервісів держави (ДІЯ, єМалятко, одночасне оформлення паспорта громадянина України та закордонного паспорта, отримання РНОКПП під час оформлення паспорта вперше, декларування/реєстрація місця проживання в електронному вигляді тощо).

Відтепер вартість вказаних документів становить:

паспорт громадянина України (ID-картка):

 • вперше - безкоштовно;

 • до 20 робочих днів - 450 грн. (126 грн. - вартість адмінпослуги та 324 грн. - вартість бланка)

 • до 10 робочих днів - 820 грн. (496 грн. - вартість адмінпослуги та 324 грн. - вартість бланка)

паспорт громадянина України для виїзду за кордон:

 • до 20 робочих днів - 856 грн. (352 грн. - вартість адмінпослуги та 504 грн. - вартість бланка)

 • до 7 робочих днів та до 3 робочих днів у разі наявності підстав - 1496 грн. (992 грн. - вартість адмінпослуги та 504 грн. - вартість бланка)

посвідка на тимчасове проживання: 1258 грн. (452 грн. - вартість адмінпослуги та 432 грн. - вартість бланка, 34 грн. - державне мито, 340 грн. - адміністративний збір)

посвідка на постійне проживання: 1013 грн. (496 грн. - вартість адмінпослуги та 432 грн. - вартість бланка, 85 грн. - державне мито)

посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон: 5337 грн. (452 грн. - вартість адмінпослуги та 4800 грн. - вартість бланка, 85 грн. - державне мито).

Крім того, змінилася вартість оформлення ряду інших документів, якими документують іноземців та осіб без громадянства в Україні. Відтак, їх вартість становить:

проїзний документ біженця: 452 грн. - вартість адміністративної послуги;

картка мігранта: 399 грн. - вартість адміністративної послуги;

посвідчення біженця:

 • вперше - безкоштовно;

 • у разі обміну або замість втраченого чи викраденого: вартість адміністративної послуги - 336 грн.;

посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту:

 • вперше - безкоштовно;

 • у разі обміну або замість втраченого чи викраденого: вартість адміністративної послуги - 336 грн.;

проїзний документ особи, якій надано додатковий захист: 452 грн. - вартість адміністративної послуги.

Водночас ДМС звертає увагу осіб, які здійснили оплату адміністративних послуг та подали заяви для оформлення документів до 1 листопада 2022 року: вони отримають документи за старою ціною.

Ті ж особи, які здійснили оплату адміністративних послуг до 1 листопада 2022 року, але заяву для оформлення документів ще не подавали, матимуть можливість здійснити доплату за тарифами, що діятимуть на момент подання відповідних заяв.

LIGA360 - єдине джерело інформації для всієї компанії. Дашборд ключових медіа та конкурентних показників, бізнес-новини й аналітика та управління ризиками. Замов прямо зараз.

Читайте також:

Кабмін урегулював деякі питання оформлення паспортних документів

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини