Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Рада ухвалила Закон про посилення контролю за відпуском медичних препаратів

Реклама

18 жовтня 2022 року Верховна Рада ухвалила Закон (проєкт № 7444) про посилення контролю за відпуском медичних препаратів.

Документ створює законодавчу базу для повноцінного впровадження Е-рецепту та спрямований на зменшення випадків безвідповідального самолікування, що призводить до безконтрольного вживання ліків та до антибіотикорезистентності.

Зокрема, встановлюється відповідальність для медиків і фармацевтів:

 • у разі призначення рецептурного лікарського засобу без рецепту;

  • за призначення наркотичних засобів без Е-рецепту;

   • за відпуск в аптеках рецептурних ліків без рецепту, за недійсним рецептом або з порушенням порядку МОЗ продажу препаратів.

    Закон має бути введений в дію через три місяці з дня припинення чи скасування воєнного стану, адже в умовах війни не всі українці мають доступ до лікаря, а медики - до електронної системи охорони здоров'я.

    «Нагадаю, що, незважаючи на війну, МОЗ почав поетапно вводити електронний рецепт. З 1 серпня антибіотики в аптеках продають виключно за Е-рецептом (за виключенням окупованих та прифронтових територій, де дозволений паперовий рецепт). З 1 листопада стартує відпуск за електронним рецептом наркотичних засобів. Наступний етап - перехід всіх рецептурних медичних препаратів на Е-рецепт», - роз'яснив голова Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

    За повідомленням Верховної Ради у Facebook.

    Бізнес потерпає від застарілих методів управління? Спробуйте рішення LIGA360. Працюйте в єдиному інформаційному середовищі для вирішення ключових завдань - legal research, контроль ризиків в умовах війни, аудит та комплаєнс, онбординг та перевірка контрагентів. Замовте презентацію LIGA360 для своєї компанії прямо сьогодні.

    Читайте також:

    Результати пленарного засідання Верховної Ради 18 жовтня

    Залиште коментар
    Увійдіть щоб залишити коментар
    Увійти
    Підпишіться на розсилку
    Головні новини і аналітика для вас по буднях

    Схожі новини