Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бюро економічної безпеки визначило юросіб, яких рекомендує включити до санкційного списку

Реклама

Бюро економічної безпеки повідомило, що вже визначило та погодило з відповідними державними органами 23 юридичні особи, пов'язані з рф та рб, які рекомендує включити до санкційного списку. Попередньо встановлена вартість активів цих компаній, які включені до списку БЕБ, становить понад 1 млрд грн., у тому числі понад 90 млн грн. готівкових коштів на банківських рахунках та 160 автомобілів на суму 220 млн грн. тощо.

До списку потрапили компанії-імпортери автомобільної продукції, скла, фармацевтичної продукції, оптовий постачальник палива, дорожньо-будівельна компанія, виробник побутової хімії тощо.

Співробітники БЕБ вже направили на розгляд Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації державної санкційної політики проект розпорядження Кабінету Міністрів «Про внесення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» щодо 23 юридичних осіб, діяльність яких пов'язана з російською федерацією та республікою білорусь, в тому числі через офшорні компанії.

Аналітики БЕБ дослідили структуру власності та фінансово-господарську діяльність зазначених компаній та встановили, що вони перебувають під контролем рф та рб, а також дійшли висновку, що їх діяльність забезпечує фінансування держав-агресорів, через сплату податків до бюджетів рф та рб. Це створює реальні та потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету та територіальній цілісності України.

Після погодження переліку юридичних осіб Міжвідомчою робочою групою, список передадуть Кабінету Міністрів для скерування до Ради національної безпеки і оборони задля застосування санкцій.

Компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки, Канади та інших держав будуть поінформовані про набрання чинності рішенням РНБО, для розгляду ними питання щодо запровадження аналогічних обмежувальних заходів (санкцій).

«Зазначені юридичні особи, які увійшли до списку БЕБ, запропоновано позбавити права користуватися та розпоряджатися активами, що їм належать. Також для них буде заблоковано можливість виведення капіталу за межі України та зупинено виконання їх економічних і фінансових зобов'язань перед рф та рб.

Запровадження до них санкцій унеможливить фінансування або матеріально-технічне забезпечення російської федерації та республіки білорусь та сприятиме захисту економічних інтересів України.

Це лише перший перелік таких компаній, процес поповнення списку підприємств для запровадження санкцій триває. Наразі ще два списки із 25 та 54 суб'єктами господарської діяльності, які БЕБ рекомендує включити до санкційних списків, погоджуються з відповідними органами», - зазначив Директор БЕБ Вадим Мельник.

А ви впевнені у зв'язках бізнес-партнерів? Перевірити наявність російського і білоруського сліду компаній допоможе CONTR AGENT у LIGA360. Замов сьогодні на вигідних умовах.

Читайте також:

Суд наклав арешт на майно забудовника, який підозрюється в ухиленні від сплати податків на 140 млн грн

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини