25 серпня 2022 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів від 16 червня 2022 року № 174 (зареєстровано в Міністерстві юстиції 4 липня 2022 року за № 731/38067) (далі - Наказ № 174), яким внесено зміни до форми довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов'язань) (далі - Довідка) та Порядку оформлення і видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов'язань)форми довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов'язань) (далі - Порядок), затверджених наказом Мінфіну від 13 червня 2017 року № 568 (зареєстровано в Міністерстві юстиції 10.07.2017 за № 839/30707).
Про це інформують фахівці Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.
Наказом № 174 у Порядку, зокрема, уточнено, що:
1. Заява та податкова декларація про майновий стан і доходи (далі - Декларація) подаються платником податків (уповноваженим представником) до контролюючого органу за місцем податкового обліку, а тими платниками податків - фізичними особами (крім самозайнятих осіб), які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання (тимчасово переміщені особи), - до будь-якого контролюючого органу.
2. У разі неподання платником податку на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) Декларації та/або за наявності невиконаних зобов'язань зі сплати ПДФО, військового збору (для платників ПДФО - резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання) контролюючий орган надає заявнику вмотивовану відповідь щодо відмови в наданні Довідки у терміни, зазначені у пункті 7 Порядку, а саме:
платникам податків, які звернулися відповідно до п. 179.12 ст. 179 Податкового кодексу (далі - ПКУ), - протягом 10 календарних днів з дати отримання заяви;
платникам ПДФО - резидентам, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання та які звернулися відповідно до п. 179.3 ст. 179 ПКУ, - протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації та сплати належної суми податку.
3. Довідку в паперовій формі отримує безпосередньо платник податків (уповноважений представник) за місцем податкового обліку, а тим платникам податків - фізичним особам (крім самозайнятих осіб), які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання (тимчасово переміщені особи), - контролюючим органом, до якого подано Заяву, за умови підтвердження задекларованих у декларації сум.
Крім того, підпункт 2 пункту 8 Порядку викладено у новій редакції, відповідно до якої у рядку 01 зазначається сума доходів, які включаються до загального річного оподатковуваного доходу, зокрема, але не виключно: заробітна плата, дохід відповідно до умов договору цивільно-правового характеру, іноземні доходи, доходи від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого та/або рухомого майна, дохід від надання майна в лізинг тощо, інвестиційний прибуток, вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна, інші доходи, доходи фізичних осіб - підприємців та доходи, отримані фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.
Наказ № 174 опубліковано у виданні «Офіційний вісник України» від 26.07.2022 № 57 і він набрав чинності через 30 днів з дня його офіційного опублікування.
Подавайте звітність у пару кліків із сервісом Liga:REPORT. Тут можна заповнити декларацію, звіт з ЄСВ, вести книгу обліку доходів. Функція підказок та автозаповнення не залишить жодних питань щодо введених даних. Також Liga:REPORT допоможе сплатити податки та штрафи державі. Придбайте доступ прямо зараз.
Читайте також:
Реєстрація податкових накладних: які аргументи в спорах з податківцями