Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Президент підписав Закон про ратифікацію Стамбульської конвенції

Реклама

Володимир Зеленський підписав Закон № 2319-ІХ «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами», який Верховна Рада ухвалила 20 червня.

Деталі повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента.

Ця Конвенція (яку ще називають Стамбульською) має на меті захист жінок від насильства, недопущення, кримінальне переслідування та ліквідацію насильства стосовно жінок і домашнього насильства, яке вчинене також і щодо чоловіків і дітей (хлопців і дівчат). На сьогодні це найбільш всеосяжна міжнародна угода у цій сфері, що використовується як основа для дій багатьох країн у Європі та за її межами.

Згідно із Законом, що його підписав Президент, жодна ідеологія в Україні не визнається державою як обов'язкова та не підлягає впровадженню.

Україна застосовуватиме Конвенцію відповідно до цінностей, принципів і норм, визначених Конституцією, зокрема щодо захисту прав людини та основних свобод, рівності прав і можливостей жінок і чоловіків, формування відповідального материнства й батьківства, підтримки сім'ї та охорони дитинства.

Унаслідок широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації виконання Україною зобов'язань, передбачених Конвенцією, на тимчасово окупованих територіях, в АР Крим та місті Севастополі не гарантується до повного відновлення там конституційного ладу Української держави. Будь-які незаконно створені органи, їхні посадові особи на тимчасово окупованих територіях є нелегітимними, а будь-які ухвалені ними акти (рішення, документи) - недійсні та не створюють жодних правових наслідків.

Спеціальна пропозиція LIGA ZAKON для юристів й адвокатів. Тільки в червні отримай -30% на рішення LIGA360: Юрист Професійний. Повна база законодавства й судових рішень стає ще вигіднішою.

Читайте також:

Що дасть Україні статус кандидата у члени ЄС?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини