Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Рада ратифікувала Стамбульську конвенцію

Реклама

20 червня 2022 року Верховна Рада ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству (Стамбульська конвенція).

Документ запроваджує міжнародний стандарт захисту жінок від усіх форм насильства, включно з домашнім та дозволяє створювати нові можливості міжнародного співробітництва для захисту громадян.

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина зазначила, що питання захисту прав і свобод людини займало особливе місце під час оцінки Єврокомісією готовності України до статусу кандидата в члени ЄС, і подальший прогрес у цьому напрямку має важливе значення для європейської інтеграції України.

Ратифікація Конвенції дасть змогу Україні стати частиною незалежного міжнародного моніторингу та отримати підтримку для посилення національних зусиль у боротьбі з насильством, а також посилить юридичні механізми для переслідування іноземних громадян, що вчинили злочини, пов'язані із насильством, не лише в Україні, а й за кордоном.

Зазначається, що під час підготовки проекту рішення було проведено консультації та обговорення з усіма зацікавленими сторонами для урахування можливих застережень. Окремо було проведено консультації з представниками Ради Європи та отримано лист-роз'яснення від Генерального Секретаря Ради Європи.

Довідково: Стамбульська конвенція - Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, яка була відкрита для підписання 11 травня 2011 у Стамбулі, Туреччина.

Країни, що приєдналися до Конвенції, повинні криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне та сексуальне насильство, примусовий шлюб, примусові аборти і стерилізацію.

Україна у 2011 році була серед країн, які першими підписали Стамбульську конвенцію.

За матеріалами Урядового порталу

Юристи й адвокати аналізують законодавство з LIGA360. Найповніша база законодавства й судових рішень в Україні, аналіз на основі штучного інтелекту. Тільки в червні придбай LIGA360: Юрист Професійний зі знижкою 30%.

Читайте також:

Пленарне засідання Верховної Ради 19 червня: які рішення підтримали депутати

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини