Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Депутати підтримали заборону російської музики та книжок

Реклама

Верховна Рада прийняла рішення про заборону публічного виконання російських пісень та їхнього використання на радіо і ТБ.

Народні депутати також підтримали заборону імпорту видавничої продукції з росії та білорусі, видання і продаж книг авторства громадян рф в Україні та підтримали стимулювання розвитку українського книговидання та книгорозповсюдження.

Відповідні законопроекти № 7273-д, № 7459 та № 6287 були ухвалені в цілому під час засідання Парламенту 19 червня.

Закон на базі проекту № 7273-д забороняє на території України, зокрема, публічне виконання, показ і демонстрацію фонограм, відеограм та музичних кліпів артистів, які є або були у будь-який період після 1991 року громадянами держави-агресора. Заборона не застосовуватиметься на російських співаків, які засуджують агресію росії проти України. Відповідний перелік виконавців вестиме й оновлюватиме Апарат Ради національної безпеки та оборони.

Заборона також розповсюджуватиметься на проведення гастрольних заходів, учасниками яких є музичні виконавці, які є громадянами держави-агресора, крім тих, які внесені до «білого списку».

Документ, крім іншого, передбачає збільшення до 40 % частки пісень державною мовою при здійсненні радіомовлення, а також збільшення до 75 % добового обсягу ведення передач, у тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, ведучими радіопередач) державною мовою.

Законом (проект № 7459) передбачається заборона імпорту видавничої продукції з росії, тимчасово окупованих нею територій України та з республіки білорусь, видання і продаж книг авторства громадян рф. Ця заборона не поширюватиметься на книги, видані в Україні до 1 січня 2023 року.

Крім того, Парламент ухвалив законопроект № 6287 щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження. Документ, зокрема, передбачає виплату компенсацій на оренду приміщень українським книгарням та видачу спеціальних сертифікатів для придбання книг.

За матеріалами Урядового порталу

Отримуй 5 робочих місць - плати за 2! Тільки в червні діють знижки на рішення LIGA360 для бізнесу. Надай ключовим ролям компанії - топменеджерам, бухгалтерам, кадровим фахівцям - інструменти для ухвалення рішень й управління ризиками. Деталі за посиланням.

Читайте також:

Пленарне засідання Верховної Ради 19 червня: які рішення підтримали депутати

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини