Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Кабмін затвердив новий план заходів з удосконалення механізму держдопомоги суб’єктам господарювання

Реклама

14 червня 2022 року Кабмін ухвалив розпорядження № 476-р «Про затвердження Плану заходів з удосконалення механізму державної допомоги суб'єктам господарювання», розроблений Антимонопольним комітетом України.

Документ було напрацьовано на заміну Плану заходів щодо проведення інституційної реформи у сфері моніторингу і контролю державної допомоги суб'єктам господарювання та реалізації положень Закону України «Про державну допомогу суб'єктам господарювання», затвердженого Кабміном у 2013 році. Зазначається, що переважну частину заходів з цього Плану уже було виконано.

Роз'яснено, що ухвалення нового плану забезпечить імплементацію положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та сприятиме дотриманню принципу правової визначеності під час реалізації повноважень Антимонопольного комітету України, передбачених законодавством у сфері державної допомоги.

Новий План визначає заходи з удосконалення нормативно-правової бази:

  • розроблення критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб'єктам господарювання;

  • проведення заходів з моніторингу та контролю державної допомоги суб'єктам господарювання;

  • організаційно-технічне забезпечення моніторингу державної допомоги суб'єктам господарювання;

  • заходи зі стимулювання надавачів державної допомоги виконувати вимоги законодавства у сфері державної допомоги.

АМКУ нагадав, що відповідно до статті 267 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у грудні 2022 року закінчується перехідний період підготовки національного законодавства до вимог правової системи Європейського Союзу.

Відтак нагальною є необхідність усунення прогалин, що наразі залишаються у питаннях практичного застосування європейських норм та правил надання, моніторингу й контролю державної допомоги в Україні.

В умовах воєнного стану бізнеси потребують роз'яснень з кадрових й податкових питань, мають бути чутливими щодо змін законодавства й надійності контрагентів. Щоб бути впевненими в своїх рішеннях, топкоманди замовляють LIGA360. Тільки в червні замов на вигідних умовах.

Читайте також:

Удосконалення механізму протидії рейдерству: чи справді зміни будуть ефективними?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини