Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Комітет ВР підтримав пропозиції Президента до Закону щодо примусового виконання судових рішень у період воєнного стану

Реклама

Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендує Парламенту підтримати пропозиції Президента до Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності приватних виконавців та примусового виконання судових рішень, рішень інших органів (посадових осіб) у період дії воєнного стану».

27 травня 2022 року Президент повернув з пропозиціями прийнятий Верховною Радою 12 травня 2022 року Закон № 2256-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності приватних виконавців та примусового виконання судових рішень, рішень інших органів (посадових осіб) у період дії воєнного стану».

Комітет з питань правової політики на своєму засіданні 9 червня 2022 року розглянув пропозиції Президента до зазначеного Закону (реєстр. № 7317), за підсумками якого, зокрема, було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти Закон в цілому з урахуванням пропозицій Президента.

Відповідно до положень частини першої статті 132 Регламенту Верховної Ради у разі якщо Президент застосував право вето щодо прийнятого Верховною Радою закону і у визначений частиною другою статті 94 Конституції строк повернув закон до Верховної Ради зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями, наслідком цього є скасування результатів голосування за закон у цілому і відкриття процедури його повторного розгляду у Верховній Раді.

Пропозиції Президента до поверненого ним закону розглядаються у головному комітеті, який здійснював підготовку його остаточної редакції. Під час розгляду пропозицій Президента до поверненого ним закону головний комітет вивчає обґрунтованість кожної окремої пропозиції та ухвалює висновок щодо доцільності її прийняття чи відхилення (частини перша та третя статті 133 Регламенту ВР).

Народні депутати - члени Комітету схвалили текст порівняльної таблиці з пропозиціями Президента України до Закону, що містить 3 його пропозиції, зокрема: зупинятиметься у період дії воєнного стану вчинення виконавчих дій у виконавчих провадженнях з виконання рішень, боржниками за якими є підприємства оборонно-промислового комплексу, визначені в порядку, встановленому Кабміном, органи військового управління, з'єднання, військові частини, вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, установи та організації, які входять до складу Збройних Сил України.

Дія такої заборони не поширюватиметься на рішення, стягувачами за якими є держава, органи Пенсійного фонду, інші державні цільові фонди, вищезазначених суб'єктів, а також на рішення про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю внаслідок кримінального правопорушення.

Заборонятиметься у період дії воєнного стану примусове виконання виконавчих написів нотаріусів.

Комітет дійшов висновку про необхідність врахування пропозицій Президента, що містяться у порівняльній таблиці до Закону, та направив Закон на повторний розгляд до Верховної Ради.

За повідомленням Інформаційного управління Апарату ВР.

Юристи й адвокати аналізують законодавство з LIGA360. Найповніша база законодавства й судових рішень в Україні, аналіз на основі штучного інтелекту. Тільки в червні придбай LIGA360: Юрист Професійний зі знижкою 30%.

Читайте також:

Депутати пропонують зміни щодо приватизації в умовах воєнного стану

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини