Експерти програми USAID із аграрного і сільського розвитку (АГРО), залучені Міністерством аграрної політики та продовольства, підготували відповіді на найпоширеніші запитання щодо Закону № 2145-IX про земельні відносини під час воєнного стану.
Експерти розповіли про особливості ведення Книги реєстрації землеволодінь та землекористувань і укладення договорів.
Чи є офіційно затверджена форма книги реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану?
Форму Книги реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану затверджено наказом Мінагрополітики від 11 квітня 2022 р. № 219, зареєстрованим у Мін'юсті 15 квітня 2022 р. за № 429/37765.
Який електронний підпис використовувати в Книгах реєстрації договорів? Чи можу я як посадова особа районної військової адміністрації використовувати особистий електронний підпис, отриманий через Приват24? Чи необхідно використовувати сертифіковані електронні підписи на флеш-носіях?
Закон № 2145-IX не встановлює додаткових, особливих вимог до кваліфікованих електронних підписів.
У якій програмі або на якому порталі треба підписувати електронні договори? Яким чином військові адміністрації перевірятимуть ці підписи і повноваження осіб, якщо, наприклад, договір підписано за довіреністю від юридичної особи?
Закон № 2145-IX не встановлює додаткових, особливих вимог до кваліфікованих електронних підписів орендаря та орендодавця.
Для юридичних осіб доцільно підписувати договори керівнику.
За матеріалами Мінагрополітики.
Договірна робота з CONTRACTUM у LIGA360 стає ще зручнішою. Відтепер користувачі можуть створювати власні шаблони договорів, або максимально адаптувати готові шаблони до власних потреб. Дізнайся більше за посиланням.
Читайте також:
Земельні відносини під час воєнного стану: на які землі поширюється дія Закону № 2145-IX