Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Визначено Перелік громад, що розташовані в районах проведення бойових дій або які є тимчасово окупованими

Реклама

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України затвердило Перелік територіальних громад, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 25 квітня 2022 року (наказ від 25 квітня 2022 року № 75).

Відповідний наказ розроблено на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів від 16 квітня 2022 року № 457 «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України».

Це означає, що починаючи з травня 2022 року, процедура отримання допомоги від держави на проживання внутрішньо переміщеним особам відбуватиметеся за чіткою та врегульованою процедурою.

Отримати допомогу зможуть ті громадяни, які перемістилися з територіальних громад, що затверджені зазначеним наказом Мінреінтеграції, а також ВПО, у яких житло зруйноване або непридатне внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Мінреінтеграції зазначило, що допомога на проживання для внутрішньо переміщених осіб з територій, які постраждали від війни, надається у таких розмірах:

  • для осіб з інвалідністю та дітей - 3 000 гривень;

  • для інших осіб - 2 000 гривень.

Заяву на допомогу на проживання можна подати дистанційно через застосунок "Дія" (в розділі «послуги») або ж іншим способом:

  • особисто подати заяву на взяття на облік у статусі ВПО до органів соціального захисту, уповноваженої особи громади чи ЦНАПу;

  • отримати довідку щодо взяття на облік як ВПО;

  • особисто подати заяву на отримання допомоги до органів соціального захисту, уповноваженої особи громади чи ЦНАПу.

За матеріалами Урядового порталу

Отримай якісну аналітику в умовах воєнного стану. Видання LIGA ZAKON надаються зі знижкою 10% при оплаті від 6 місяців. Інтербух, БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, ЮРИСТ&ЗАКОН, ВІСНИК МСФЗ - передплачуй видання прямо зараз.

Читайте також: Воєнний стан в Україні: 42 аналітичні матеріали

З травня зміняться умови виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини