Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Набув чинності Закон щодо звільнення від військової служби деяких категорій громадян

Реклама

Набув чинності Закон № 2169-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо звільнення від військової служби деяких категорій громадян".

Зокрема, зміни внесено до ч. 1 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Так, встановлено, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані жінки та чоловіки, які мають неповнолітню дитину (дітей) і чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби, визначених частиною шостою статті 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу.

Також у новій редакції викладені пункти 3 і 4 частини другої статті 17 Закону "Про військовий обов'язок і військову службу", якими визначено, що відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за їх бажанням надається призовникам, які мають:

  • дитину (дітей) віком до 18 років, яку (яких) виховують самостійно;

  • дитину віком до трьох років.

Крім того, численні зміни внесено до статті 26 Закону "Про військовий обов'язок і військову службу" що стосуються звільнення з військової служби. Зокрема, встановлено, що з військової служби звільняються військовослужбовці-жінки - у зв'язку з вагітністю.

Читайте також: Військові повістки: хто і де має право вручати

Воєнний стан потребує оперативного пошуку інформації. Керівникам, юристам, бухгалтерам та hr-фахівцям як ніколи важливо встигати за змінами. У LIGA360 створений спеціальний блок з важливими даними: законодавство, економічні новини, відповіді експертів. Замовляйте систему на спеціальних умовах.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини