Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

МОЗ дозволить видавати паперові лікарняні до 1 травня 2022 року: в яких саме випадках

Реклама

Міністерство охорони здоров'я розробило проект наказу «Про внесення змін до деяких наказів МОЗ» стосовно МВТН та електронних лікарняних, повідомляє Урядовий портал з посиланням на пресслужбу міністерства.

Відтак паперові листки непрацездатності у чотирьох виключних випадках продовжать видавати до 1 травня 2022 року.

Лікарі зможуть виписувати паперові лікарняні, якщо:

  • потрібно продовжити чи закрити листок непрацездатності, який було видано в паперовій формі до 1 жовтня 2021 р.;

  • сплив термін (сім днів), протягом якого лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я. У такому випадку рішення про видачу листка непрацездатності приймає лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров'я, а за її відсутності - головний лікар закладу;

  • відбувається усиновлення дитини протягом двох місяців з дати її народження, зазначеної в свідоцтві про народження. Листок непрацездатності видається на підставі рішення суду про усиновлення та свідоцтва про народження;

  • виникли технічні проблеми з передачею даних, що призводить до неможливості формування електронного листка непрацездатності протягом семи днів з дати створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність до усунення таких проблем.

Водночас факт непідключення закладу охорони здоров'я до електронної системи охорони здоров'я не є підставою для видачі паперових лікарняних.

У МОЗ нагадали, що з 1 жовтня 2021 року в Україні розпочалася реформа електронних лікарняних.

Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні, отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН.

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни та майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, зокрема і тих, що регулюють роботу компаній в умовах коронакризи, карантинів, надзвичайних станів.

Читайте також:

З 24 січня українці віком від 60 років зможуть придбати ліки за програмою "єПідтримка"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини