Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Економічний паспорт: профільний комітет ВР передав законопроект на розгляд у Парламенті

Реклама

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував включити до порядку денного VI сесії Верховної Ради та прийняти за основу проект Закону про економічний паспорт (№ 6394 від 06.12.2021).

Про це повідомляє Урядовий портал з посиланням на Мінекономіки.

Законопроект, який було подано Президентом, передбачає створення та запуск «Економічного паспорта» - персональних рахунків для дітей, народжених з 1 січня 2019 року. Для цього буде створений Фонд майбутніх поколінь, на спецрахунках якого держава накопичуватиме частину доходів, отриманих від рентних платежів за користування надрами.

Щороку на рахунок кожної дитини надходитиме 2 мінімальні заробітні плати. Передбачається, що ці кошти працюватимуть на економіку і водночас будуть захищені від знецінення. Для цього використовуватимуть інструмент облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), дохідність яких вища за темпи інфляції.

У 18 років громадяни, які матимуть «Економічний паспорт», зможуть витратити свої накопичення на навчання в українських закладах вищої освіти, придбання житла або переказ на свій пенсійний рахунок. У випадку тяжкої хвороби кошти можна буде використати до настання повноліття.

Витратити кошти можна буде лише в Україні. Їх не видаватимуть готівкою, а перераховуватимуть безпосередньо на визначені цілі, аби уникнути зловживань.

«Ключове у цьому законопроекті - виконання обов'язку держави забезпечити кожному українцю по досягненню 18-річного віку стартовий капітал. Персональні рахунки у Фонді відкриватимуться відразу після отримання свідоцтва про народження дитини. Це буде відбуватися автоматично», - роз'яснила Перша віце-прем'єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.

Стежити за змінами законодавства легко в LIGA360. Це комплекс інформаційно-аналітичних продуктів, що надає доступ до актуальної бази законодавства й законопроектів, надсилає сповіщення про зміни у них. А ще ви отримаєте роз'яснення експертів до НПА. Оцініть переваги LIGA360, замовивши тестовий доступ.

Читайте також:

Нацбанк підвищив облікову ставку до 10%

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини