Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ДПС роз'яснила деякі особливості застосування РРО при здійсненні окремих операцій

Реклама

З 01.01.2022 застосування РРО та/або ПРРО є обов'язковим для фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку ІІ - ІІІ групи при продажу товарів, робіт, послуг, у разі здійснення ними розрахункових операцій у розумінні Закону № 265/95-ВР «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Читайте також: Підприємців, які працюють у селах, звільнено від використання РРО: рішення Уряду

Водночас частиною другою статті 664 Цивільного кодексу передбачено, що якщо з договору купівлі-продажу не випливає обов'язок продавця доставити товар або передати товар у його місцезнаходження, обов'язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним у момент здачі товару перевізникові або організації зв'язку для доставки покупцеві.

Тобто якщо споживач (клієнт) замовив товар на вебсайті продавця (Інтернет-магазин), не здійснював передоплату за замовлений товар, а доставка товару здійснюється службою доставки на підставі договору, відповідно до якого товар передається такій службі для доставки покупцю, то в такому випадку РРО та/або ПРРО застосовується службою доставки безпосередньо при отриманні нею коштів як оплати за товар та передачу товару покупцю. Продавець зобов'язаний вкласти у посилку видаткову накладну або інший супровідний документ, який буде свідчити про походження товару.

Разом з цим, за умови надання продавцем, як можливого способу оплати товарів покупцем, виключно реквізитів розрахункового рахунку, відкритого в установі банку, РРО/ПРРО таким продавцем також може не застосовуватись.

Відповідне роз'яснення надала Державна податкова служба.

Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні, отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН.

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни та майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, зокрема і тих, що регулюють роботу компаній в умовах коронакризи, карантинів, надзвичайних станів.

Як юристу першим отримати інформацію у Новому Році? Усю правову інформацію та важливі новини надасть LIGA360. Тільки до 14 січня отримайте преміум-пакети за вигідною ціною.

Читайте також:

З 2022 року для платників єдиного податку І - ІІІ груп збільшуються граничні обсяги доходів: ДПС

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини