Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В Україні з'явиться реєстр донорів крові

Реклама

Кабінет Міністрів ухвалив постанову «Про деякі питання функціонування Національного реєстру донорів крові та компонентів крові, а також осіб, яким заборонено виконувати донорську функцію в електронній системі охорони здоров'я».

Так рішення прийнято 24 листопада на урядовому засіданні, повідомляє пресслужба МОЗ.

Зазначається, що постанова покликана посилити гарантовані державою безпеку та якість донорської крові та компонентів крові, безпеку донорів та реципієнтів, а також осіб, яким заборонено виконувати донорську функцію, за допомогою Національного реєстру донорів крові та компонентів крові, який становитиме частину електронної системи охорони здоров'я.

Національний реєстр забезпечуватиме безпеку донора шляхом обліку даних про його медичний огляд, допуск чи відсторонення від донації, здійснені донації та можливі ускладнення, пов'язані з донацією.

Реєстр забезпечуватиме повну простежуваність руху донорської крові та компонентів крові від донора до реципієнта «від вени до вени». Обліковуватимуться результати як медичного огляду донорів перед донацією, так і результати тестувань крові на маркери інфекцій, що передаються з кров'ю, визначення групової та резус-належності та інших імуногематологічних досліджень, лабораторного контролю якості компонентів крові, дозволених до використання з лікувальною метою, ідентифікуючи кожного реципієнта та обліковуючи записи щодо виникнення несприятливих реакцій і подій, пов'язаних з трансфузією компонентів крові (гемонагляд).

Крім того, Реєстр дасть змогу в автоматичному режимі підрахувати кількість донацій, що буде підставою для присвоєння донору статусу «Почесний донор України».

Відповідальність за створення та функціонування Реєстру покладається на Міністерство охорони здоров'я та Національну службу здоров'я.

День грандіозних знижок у ЛІГА:ЗАКОН. Тільки у Black Friday ми надаємо до -50% на рішення LIGA360. Заповніть заявку, щоб першими отримати свою акційну пропозицію.

Читайте також:

COVID-сертифікати: Мінцифра запустила лендинг з відповідями на найпоширеніші запитання

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини