Держкомпідприємництва не бачить підстав для сплати ПДВ при реорганізації юридичної особи. На його думку, передача згідно з розподільним балансом або передавальним актом основних фондів і інших активів і зобов'язань реорганизуемого підприємства не є операцією постачання сукупних валових активів або товарів, послуг, а тому не може обкладатися ПДВ.
Згідно пп. 3.2.8 Закону про ПДВ операції постачання за компенсацію сукупних валових активів платника податку іншому платникові податку не є об'єктом оподаткування. При цьому під постачанням сукупних валових активів, на думку Держкомпідприємництва, слід розуміти постачання підприємства як окремого об'єкту підприємництва чи включення валових активів підприємства до складу активів іншого підприємства. В результаті підприємство-покупець придбаває права і обов'язки (є правонаступником) підприємства, що продає такі активи. Постачання ж товарів в розумінні п. 1.4 Закону про ПДВ передбачає наявність договору, під якою згідно ст. 626 ГК являється домовленість двох і більше сторін. Розподільний баланс або передавальний акт таким договором не є.
Така позиція розходиться з думкою ДПАУяка, з одного боку, погоджується, що операції з поставки за компенсацію сукупних валових активів платника податків іншому платникові податків не є об'єктом оподаткування. Але, з іншого боку, посилається на пп. 7.4.1 Закону про ПДВзгідно з яким якщо надалі товари, на які був отриманий податковий кредит, починають використовуватися в операціях, які не є об'єктом оподаткування згідно ст. 3 Закони про ПДВто для цілей оподаткування такі товари вважаються проданими за звичайною ціною, але не нижче за ціну їх придбання. В результаті ДПАУ вимагає сплати ПДВ з вартості активів, переданих в ході реорганізації, виходячи з їх звичайної ціни, але не нижче за ціну придбання.